Gruzijas skolotāji iepazīst Latvijas izglītības sistēmu

07.05.2015. 19:26

No 4. līdz 6. maijam Latvijas vēstniecības Gruzijā realizētā Latvijas prezidentūras ES Padomē projekta „Skolotājs - ceļvedis uz Eiropu” laikā Latvijā viesojās desmit Gruzijas skolotāju grupa, kas bija ieradušies, lai iepazītos ar Latvijas pieredzi izglītības jomā. Tbilisi un reģionu mācībspēki aktīvi un aizrautīgi savās skolās popularizē Eiropas Savienības pamatideju, eiropeiskās kultūras vērtības, kā arī realizē projektus, kas veltīti ES tēmai. Kopīgi ar Gruzijas skolotājiem Latvijā ieradās arī Gruzijas NATO un ES informācijas centra pārstāvji.

Vizītes laikā Gruzijas pārstāvji apmeklēja Latvijas Ārlietu ministriju, kā arī iepazinās ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta sagatavoto informāciju par prezidentūras lomu un nozīmi gan Latvijas iekšpolitikā, gan ārpolitikā. Viesojoties Eiropas Savienības mājā Rīgā, tika pārrunāti viesus interesējošie jautājumi par tās izveidošanas pamatprincipiem.

Gruzijas pārstāvji tāpat vēroja Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 25. gadadienas svinības un apmeklēja Latvijas Okupācijas muzeju.

Skolotāju grupa viesojās arī Valmierā un Cēsīs un iepazinās ar Valmieras Valsts ģimnāzijas, ka arī nesen uzceltās Valmieras sākumskolas darbību un metodēm bērnu un jauniešu izglītošanā. Gruzijas viesi apmeklēja un tikās ar Vidzemes augstskolas un bibliotēkas pārstāvjiem, lai tuvāk iepazītos ar ES informācijas centra darbību. Cēsīs Gruzijas skolotāji iepazinās ar Cēsu jaunās privātās skolas darbību un apmeklēja zinātnes centru „ZINNO.”

Pārrunājot Latvijā redzēto, Gruzijas mācībspēki vizītes noslēgumā pauda apņēmību savos skolēnos vairot izpratni par eiropeiskām vērtībām, motivēt Gruzijas jauniešus būt aktīviem un nākotnē izmantot Erasmus+ un citu ES izglītības programmu jaunatnes apmaiņai iespējas. Noslēgumā skolotāji izteica pateicību Latvijas vēstniecībai Gruzijā par projekta ideju un tā veiksmīgo norisi. Gruzijas pedagogi atzina, ka tieši skola un zinoši un pieredzes bagāti mācībspēki Gruzijai ir viens no pirmajiem plašajiem, kā arī izšķirošajiem soļiem Eiropas virzienā. Gruzijas pārstāvji pozitīvi novērtēja laika gaitā veiktās reformas Latvijas izglītības sistēmā, kā arī panākto progresu ES izglītības programmu apguvē. 

Gruzijas delegācija tikās arī ar Gruzijas vēstniecības Latvijā darbiniekiem.

Projektu „Skolotājs – ceļvedis uz Eiropu” Latvijas vēstniecība Gruzijā organizēja saistībā ar Latvijas prezidentūras ES Padomē publiskās diplomātijas pasākumiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā