Valdis Zatlers Gruzijā runā par Eiropas vērtībām un Austrumu partnerības nozīmīgumu

07.05.2015. 18:08

No 4. līdz 7. maijam bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers viesojās Gruzijā saistībā ar Latvijas prezidentūras ES Padomē publiskās diplomātijas pasākumiem.

5. maijā Tbilisi, kopā ar Gruzijas Parlamenta spīkeru Dāvidu Usupašvili (David Usupashvili) atklājot Eiropas nedēļai veltītos pasākumus, viņš uzsvēra Gruzijas paveikto pēc Eiropas Savienības – Gruzijas Asociācijas līguma parakstīšanas, kā arī akcentēja Austrumu partnerības nozīmi Eiropas politikā. V. Zatlers uzstājās ar lekciju Tbilisi Valsts universitātē par Latvijas pieredzi desmit gados Eiropas Savienībā un NATO. Priekšlasījumā V. Zatlers akcentēja aktuālos starptautiskās politikas jautājumus, kā arī uzsvēra tiesiskuma lomu un tās nozīmīgumu valsts politiskās sistēmas stiprināšanā. Runājot par aktuālajiem drošības politikas jautājumiem un drošības situāciju pasaulē, V. Zatlers aicināja kritiski izvērtēt un pārdomāti reaģēt uz mūsdienu ģeopolitiskās situācijas izaicinājumiem. Pēc lekcijas klātesošajiem bija iespēja uzdot jautājumus V. Zatleram, kā arī pārrunāt Latvijas un Gruzijas aktuālos divpusējo attiecību jautājumus.

Viesošanās laikā Tbilisi viņš kā īpašais viesis ar priekšlasījumu uzstājās Gruzijas Atlantiskās padomes organizētajā „Ievērojamu personu” diskusiju ciklā. Pasākums bija ļoti plaši apmeklēts, piedaloties Gruzijas redzamāko nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, Gruzijā akreditētajiem vēstniekiem, maģistrantūras programmu studentiem. Centrālā diskusiju tēma bija Gruzijas iespējamie ieguvumi Austrumu partnerības Rīgas samita laikā.

Gori pilsētā V. Zatlers apmeklēja Latvijas finansēto un Latvijas vēstniecības Gruzijā iekārtoto bērnudārzu Gori rajona Ditsi ciematā, tikās ar Gori Militārās akadēmijas pasniedzējiem un studentiem, apmeklēja Eiropas Savienības Novērošanas misijas reģionālo biroju Gruzijā, kā arī iepazinās ar dzīves apstākļiem pie administratīvi sadalošās robežlīnijas ar Dienvidosetiju.

Tāpat V. Zatlers tikās ar Gruzijas prezidentu Giorgiju Margvelašvili (Giorgi Margvelashvili) un Visas Gruzijas Patriarhu Viņa Svētību Iļju II. Viņš viesojās arī Latvijas vēstniecībā, lai pārrunātu aktualitātes Latvijas diplomātu ikdienas darbā.

V. Zatlera vizīte tika plaši atspoguļota Gruzijas televīzijas kanālos, un bijušais prezidents sniedza arī atsevišķas intervijas lielākajām Gruzijas TV kompānijām.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā