Latvija dalās pieredzē ar Gruzijas skolotājiem par Eiropeisko vērtību ieaudzināšanu skolās

30.04.2015. 18:07

Labākās Latvijas skolas, muzeji un zinātnes centri, Ārlietu ministrijas diplomāti, Latvijas prezidentūras ES Padomē profesionāļi un dažādu ES programmu speciālisti dalīsies pieredzē par Eiropas Savienības vērtību un dzīves veida pārņemšanu ar desmit  labākajiem Gruzijas skolotājiem, kuri ierodas Latvijā 4.  maijā  Latvijas prezidentūras ES Padomē publikās diplomātijas projekta ietvaros. Projektu realizē Latvijas vēstniecība Gruzijā.

"Esmu gandarīta, ka Gruzijas un Latvijas draudzība pāraug arvien jaunās pieredzes pārņemšanas formās. Mēs, latvieši, gruzīniem esam kā laba ceļazvaigzne. Varam parādīt, ka, veicot jēgpilnas reformas un iedzīvinot eiropeiskās vērtības savās valstīs, iegūst gan ekonomika, gan cilvēku savstarpējās attiecības," uzsver šīs programmas iniciatore, Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele.  

Programma "Gruzijas skolotāju pieredzes apguves brauciens uz Latviju: Skolotājs - ceļvedis uz Eiropu" notiek tikai pāris nedēļas pirms Austrumu partnerības samita Rīgā - ES Padomē prezidējošajā valstī.

Tieši tādēļ Latvija uzņēmusies iniciatīvu un publiskās diplomātijas ietvaros sadarbībā ar Gruzijas NATO un ES informācijas centru ir izraudzījusies 10 aktīvākos Gruzijas skolotājus, kuri jau līdz šim bijuši aizrautīgi Eiropas vērtību popularizētāji savā valstī, realizējuši neskaitāmus projektus, lai iepazīstinātu gan ar Latvijas izglītības sistēmu un reformām, gan arī Eiropas Savienības informācijas izplatīšanas pieredzi.

Vizītes laikā viesi apmeklēs Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienas svinības, Okupācijas muzeju, viesosies vienā no inovatīvākajām skolām Latvijā - Valmieras Valsts ģimnāzijā, kā arī nesen jaunuzceltajā Valmieras sākumskolā, Vidzemes augstskolā un Valmieras bibliotēkā, kur iepazīsies ar ES infocentra darbību, vēlāk Cēsu Jaunajā (privātajā) skolā un zinātnes "ZINNO" centrā. Gruzijas skolotājiem būs iespēja arī iepazīsies ar Erasmus + un citām  Eiropas Savienības programmām izglītībai, jaunatnes apmaiņai un uzzināt par ES prezidentūras ikdienu, Ārlietu ministriju.

Programmu Gruzijas skolotājiem un Eiropas informācijas centra darbiniekiem vadīs Eiropas lietu eksperts, žurnālists Ansis Bogustovs: "Esmu lepns, ka tieši valsts svētku un Eiropas nedēļas laikā, tikai 11 gadus kopš paši esam Eiropas Savienībā, varam kļūt par "labu piemēru" citām tautām. Arī Latvijā ļoti daudzas lietas sabiedrībā ir mainījušās tieši sākot no skolām, tādēļ ceru, ka mācēsim izskaidrot savas kļūdas un panākumus kolēģiem no Gruzijas, lai kādu dienu Kaukāza valstis, ja to vēlētos, arī varētu justies kā daļa no Eiropas!"

Līdz ar gruzīnu skolotājiem, Rīgā ierodas arī Gruzijas Eiropas un NATO informācijas centra darbinieki, kuri iepazīsies ar Eiropas Savienības mājas Rīgā veidošanas pamatprincipiem un ikdienu. 

Kontaktiem: programmas vadītājs: ES lietu žurnālists Ansis Bogustovs

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. +37129455722

 

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā