Jaunais Rīgas teātris ar izrādi „Garā dzīve” pārsteidz Gruzijas publiku

01.04.2015. 16:42

31. martā Tbilisi Latvijas vēstniecība Gruzijā sadarbībā ar Tbilisi pilsētas domi un pilsētas Kultūras pasākumu centru pirmo reizi deva iespēju Gruzijas skatītājiem klātienē vērot Jaunā Rīgas teātra izrādi „Garā dzīve” Alvja Hermaņa režijā.

Uz teātra pirmizrādi aicināto viesu vidū bija Gruzijas ministri, oficiālās amatpersonas, Gruzijā akreditētā diplomātiskā korpusa pārstāvji, Latvijas vēstniecības sadarbības partneri, Gruzijas kultūras un mākslas nozares pārstāvji, režisori un teātra kritiķi. Latvijas vēstniecībai Gruzijā ir īpašs gandarījums, ka ir īstenojusies iecere arī Gruzijā parādīt viena no izcilākā Latvijas teātra – Jaunā Rīgas teātra un tā režisora sniegumu.

Latvijas aktieru meistarība Gruzijā tika novērtēta ar skatītāju jūsmīgiem pateicības vārdiem un ilgstošiem aplausiem pēc izrādes. Pēc izrādes tālākā sadarbībā ar Jauno Rīgas teātri bija ieinteresēti uzaicinātie Gruzijas teātru festivālu direktori.

Otrā iespēja vērot Jaunā Rīgas teātra aktieru sniegumu būs 1. aprīlī. Ieņēmumi no pārdotajām ieejas biļetēm tiks novirzīti labdarībai un ziedoti fondam „Gruzijas solidaritātes fonds,” kas atbalsta jauniešus un bērnus ar onkoloģiskām saslimšanām.

„Garā dzīve” ir izrādīta vairāk nekā 40 dažādos teātra festivālos un viesizrādēs Eiropā, kā arī Singapūrā, Kolumbijā, Dienvidkorejā, Kanādā un citās valstīs.

Izrādes Latvijas vēstniecība Gruzijā organizē Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas ietvaros.

Mērķtiecīga publiskās diplomātijas īstenošana ārvalstīs, īpaši Latvijas prezidentūras laikā ES Padomē no šī gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam, ir viens no svarīgiem Ārlietu ministrijas uzdevumiem un instrumentiem. Īstenojot Latvijas prezidentūras izvirzītās prioritātes un popularizējot Latviju kā radošu Eiropas valsti ar bagātu kultūras, mākslas un inovāciju piedāvājumu dažādās jomās, Ārlietu ministrija kopā ar Latvijas diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām nodrošina vairāk nekā 500 publiskās diplomātijas pasākumus aptuveni 90 ārvalstīs. Pasākumu spektrs ir ļoti plašs – no konferenču, semināru, diskusiju rīkošanas, diplomātijā tradicionālo oficiālo pieņemšanu un darba tikšanās organizēšanas līdz pat izcilu kultūras un dažādu žanru mākslas projektu un pasākumu prezentācijām.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā