Latvijas vēstniece Gruzijā uzsver skolotāju lomu Eiropas vērtību skaidrošanā

13.03.2015. 17:17

13. martā Tbilisi Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele uzstājās ar uzrunu Gruzijas skolotāju seminārā „Skolotājs – ceļvedis uz Eiropu”. Semināra dalībniekiem E. Gavele akcentēja informācijas par ES nozīmi jaunatnes izglītošanā un eiropeisko vērtību skaidrošanā. Īpaši svarīgi tas ir laikā, kad Gruzija uzsver valsts nepārprotamu vēlmi integrēties ES.

„Gudri, radoši un prasmīgi pilsoņi ir pamats veiksmīgai Jūsu valsts attīstībai,” norādīja Latvijas vēstniece. Vēstniece aicināja Gruzijas mācībspēkus atbalstīt jaunos gruzīnus, kā arī veicināt skolēnu ambiciozo mērķu un uzdevumu izvirzīšanu, lai tādējādi nākotnē vairotu Gruzijas labklājību un attīstību.

E. Gavele informēja par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātēm. Attiecībā uz gaidāmo Austrumu partnerības samitu Rīgā šī gada maijā, E. Gavele uzsvēra tā nozīmīgumu Gruzijas valsts eiroatlantiskajos integrācijas centienos, kā arī tā lomu Austrumu partnerības interešu stiprināšanā un tālākā padziļināšanā. Latvijas vēstniece informēja par Latvijas nemainīgu atbalstu Gruzijas reformu procesā, kas rada labus priekšnoteikumus Eiropas standartiem atbilstošas uzņēmējdarbības vides attīstībai, kā arī stiprina tiesiskumu un eiropeisko vērtību normu attīstību valstī un sabiedrībā.

Skolotāju seminārā ar uzrunām uzstājās arī Gruzijas Eiropas un Eiroatlantiskās integrācijas valsts ministrs, izglītības un zinātnes ministre, ES delegācijas Gruzijā vadība un NATO un ES informācijas centra vadošās amatpersonas.

Seminārā piedalījās vairāk nekā deviņdesmit Gruzijas skolotāji, kuri informē savās mācību iestādēs par ES jautājumiem. Seminārs Tbilisi notiek no 13. līdz 14. martam.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā