Latvijas iekārtots bērnudārzs ver durvis Gruzijas bērniem

24.02.2015. 17:41

24. februārī Ditsi, Gori reģionā Gruzijā, Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele, klātesot Gruzijas premjerministram Iraklijam Garibašvili (Irakli Garibashvili) atklāja Latvijas valsts finansēto un Latvijas vēstniecības Gruzijā iekārtoto bērnudārzu Ditsi ciematā. 

Bērnudārza, kurā var uzturēties 60 bērni, atklāšanā Latvijas vēstniece E. Gavele uzsvēra jaunās paaudzes lomu un nozīmi Gruzijas valsts un tas attīstības stiprināšanā un vairošanā. E.Gavele akcentēja Latvijas valsts sniegto atbalstu vienai no aktīvākajām Austrumu partnerības valstīm – Gruzijai. Atbalstot Gruzijas pēckara visvairāk cietušo teritoriju iedzīvotājus, tiek veicināta vietējo iedzīvotāju sociālā aizsardzība un to ciešāka integrācija.

Gruzijas premjerministrs I. Garibašvili Ditsi bērnudārza atklāšanā pateicās Latvijas valstij par iniciatīvu pilnībā aprīkot vienu no Gruzijas bērnudārziem. Viņš norādīja, ka šādi Latvijas valsts dod iespēju Ditsi ciemata bērniem ieraudzīt pasauli krāsaināku, interesantāku un draudzīgāku.

Ditsi ciemata, kas atrodas līdzās osetīnu kontrolētajai teritorijai, tikai simts metrus no administratīvi sadalošās robežlīnijas ar Dienvidosetiju, bērnudārza iekārtošanas projektu Latvijas vēstniecība Gruzijā veica, apgūstot attīstības sadarbības finanšu līdzekļus. Bērnudārza aprīkošanu ar mēbelēm, nepieciešamo elektrotehniku, virtuves telpas, guļamistabas, rotaļu istabas un garderobes iekārtošanas projektu Latvijas vēstniecība Gruzijā realizēja 2014. gada nogalē. 

Bērnudārza atklāšanā piedalījās arī citas augstas Gruzijas valsts amatpersonas - Gruzijas Eiropas un eiroatlantiskās integrācijas valsts ministrs, Gruzijas iekšēji pārvietoto personu no okupētajām teritorijām, izmitināšanas un bēgļu lietu ministrs, Gruzijas ārlietu ministres vietnieks, Gruzijas parlamenta sadraudzības grupas ar Latvijas parlamentu pārstāvis, kā arī Grieķijas un ASV vēstnieki Gruzijā, ES delegācijas un ES monitoringa misijas vadītājs Gruzijā, Gori pilsētas un rajona vietējās pašvaldības vadība, NATO un ES informācijas centra Gruzijā vadība, Gruzijas valsts un vietējo masu mediju pārstāvji.

Ditsi ciemata bērnudārzs atrodas Gori apgabalā Gruzijā. Bērnudārza atjaunošanu 2014. gadā ar ASV Valsts departamenta finanšu līdzekļiem veica Grieķijas medicīnas fonds Hippocrates. Bērnudārza pilnu aprīkošanu un iekārtošanu finansēja Latvijas valsts, savukārt projektu realizēja Latvijas vēstniecība Gruzijā.

Latvijas vēstniecība izsaka pateicību par sniegto atbalstu projekta realizācijā Latvijas goda konsuliem Gruzijā – Bekam Odišariam (Beka Odisharia), Bondo Datiašvili (Bondo Davitashvili) un Mikheilam Hundadzem (Mikheil Khundadze).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā