Ar grāmatas „Latvijas vēsture” gruzīnu valodā atklāšanu sākas Latvijas prezidentūra ES Padomē Gruzijā

26.01.2015. 19:46

26. janvārī Tbilisi, Gruzijā, atklājot Latvijas prezidentūru ES Padomē un atzīmējot Latvijas Republikas starptautiskās de iure atzīšanas 94. gadadienu, Latvijas vēstniecībā pulcējās Latvijas un Gruzijas draugi, lai kopīgi piedalītos Latvijas vēsturnieku – profesoru Antonija Zundas un Ilgvara Butuļa grāmatas „Latvijas vēsture” izdevuma tulkojuma  gruzīnu valodā svinīgajā atvēršanā.

Latvijas vēstniece Elita Gavele savā uzrunā akcentēja šo unikālo projektu – tā ir pirmā reize, kad Gruzijā būs iespējams iepazīties ar Latvijas vēsturi gruzīnu valodā. „Gan Latvijai, gan Gruzijai tas ir ievērojams guvums abu valstu draudzīgo attiecību stiprināšanā un to turpmākā attīstīšanā”, uzsvēra E. Gavele. Vēstniece akcentēja arī  26. janvāra vēsturisko nozīmi, kad Latvija kā valsts pirms 94 gadiem tika atzīta starptautiski. Uzsākot Latvijas prezidentūru ES Padomē, grāmatas „Latvijas vēsture” izdošana gruzīnu valodā ir liels solis vēstures un valsts starptautisko attiecību izvērtēšanā, kā arī tālākā pētniecībā un skaidrošanā starptautiskā vidē. 

Gruzijā akreditētā diplomātiskā un konsulārā korpusa, akadēmisko aprindu, nevalstisko organizāciju, valsts iestāžu Latvijas diasporas pārstāvjus uzrunāja Ivane Džavahišvili (Ivane Javakhishvili) vārdā nosauktās Tbilisi Valsts universitātes profesors Niko Džavahišvili (Niko Javakhishvili). Profesors „Latvijas vēstures” grāmatas izdevumam gruzīnu valodā ir veltījis atsevišķu sadaļu par Latvijas-Gruzijas divpusējām attiecībām. Gruzijas Nacionālās Zinātņu akadēmijas viceprezidents Roins Metreveli (Roin Metreveli) atskatījās uz Latvijas Gruzijas attiecībām laika griezumā.

Izdevuma „Latvijas vēsture” gruzīnu valodā projekts ir pilnībā veikts par Latvijas vēstniecības Gruzijā sadarbības partneru un atbalstītāju saziedotajiem finanšu līdzekļiem. Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā grāmatas tiks pasniegtas kā dāvinājums Gruzijas universitātēm, pētniecības institūtiem, kā arī mācību iestādēm. Grāmatas tulkojumu veikusi tulkotāja Mzia Koberidze.

Profesoru A. Zundas un I. Butuļa grāmata „Latvijas vēsture” Latvijā tika izdota 2010. gadā latviešu un krievu valodās ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā