Tbilisi Latvijas Valsts robežsardzes pārstāvji informē par paveikto migrācijas jomā

21.01.2015. 17:03

21. janvārī Tbilisi Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele ar uzrunu atklāja Latvijas Valsts robežsardzes pārstāvju Gruzijā ikgadējo darbības atskaites sanāksmi. Uzrunājot sanāksmes dalībniekus, vēstniece E. Gavele akcentēja Latvijas Valsts robežsardzes paveikto nelegālās imigrācijas un dokumentu viltošanas apkarošanā, kā arī vienotās Šengenas zonas stiprināšanā. Latvijas vēstniece klātesošos informēja par Latvijas prezidentūras ES Padomē vienu no prioritātēm - Šengenas zonas darbības uzlabošanu un darbu pie Viedrobežu tiesību aktu kopuma, kā arī pie vienošanās panākšanas par Vīzu kodeksa pārskatīšanu, lai vienkāršotu īslaicīgās uzturēšanās kārtību, ņemot vērā vīzu politikas ekonomisko dimensiju. Vēstniece informēja par vīzu dialoga ar trešajām valstīm turpināšanu un veiksmīgu Šengenas zonas paplašināšanu. Latvija prezidentūras ietvaros ES Padomē centīsies panākt progresu, strādājot ar pasākumiem un iniciatīvām, kuru mērķis ir optimizēt legālās migrācijas priekšrocības, kā arī piedāvāt aizsardzību tiem, kam ir nepieciešama, risinot neregulārās migrācijas jautājumus un efektīvi pārvaldot ES ārējās robežas. Vēstniece arī pateicās Valsts robežsardzes pārstāvjiem Gruzijā par aktīvo līdzdarbošanos un sniegto palīdzību vēstniecības konsulārā darba veiksmīgā īstenošanā.

Ar darba atskaitēm klātesošos iepazīstināja Latvijas Valsts robežsardzes sakaru virsnieks imigrācijas jautājumos, pulkvedis Edmunds Ļuļs un Valsts robežsardzes kapteinis, eksperts dokumentu jautājumos Edgars Dokāns. Latvijas amatpersonas akcentēja sadarbību un tālāku tās attīstības potenciālu ar Gruzijas Iekšlietu ministrijas robežpoliciju. Ar darba pārskatu par aktualitātēm migrācijas jomā iepazīstināja arī Gruzijas, Baltkrievijas, Krievijas Federācijas Imigrācijas sakaru virsnieki. Savukārt Igaunijas, Lietuvas delegāti vērsa klātesošu uzmanību par aktualitātēm nelegālās imigrācijas jomā un akcentēja drošības apsvērumus tās apkarošanā. 

Ikgadējā sanāksmē Latvijas vēstniecībā Gruzijā piedalījās Latvijas Valsts robežsardzes, Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Robežsardzes dienesta, Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes Robežsardzes departamenta amatpersonas, Somijas, Francijas, Austrijas, Lietuvas, Igaunijas Gruzijā akreditētā diplomātiskā korpusa pārstāvji, Gruzijas Iekšlietu ministrijas migrācijas departamenta, Gruzijas robežpolicijas, starptautisko organizāciju, kā arī aviokompāniju „airBaltic”, „Wizz Air” pārstāvji.

Semināra noslēgumā Latvijas Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes starptautiskās sadarbības un protokola nodaļas vadītājs, pulkvežleitnants Māris Domiņš par būtisku ieguldījumu Latvijas valsts robežas neaizskaramības nodrošināšanā un nelegālās imigrācijas novēršanā, labiem dienesta, kā arī darba rezultātiem apbalvoja ar Valsts robežsardzes Jubilejas zīmi „Latvijas Valsts robežsardzei 95” Valsts robežsardzes sakaru virsnieku imigrācijas jautājumos, pulkvedi Edmundu Ļuļu.

Ikgadējā sanāksme notika projekta Nr. HOME/2012/EBFX/CA/2013 „Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas sakaru virsnieka punkta attīstības turpināšana Baltkrievijas Republikā un Gruzijā” ietvaros, kuru līdzfinansē Eiropas Savienība no Solidaritātes un migrācijas plūsmu pārvaldīšanas pamatprogrammas 2007. – 2013. gadam Eiropas Ārējo robežu fonda līdzekļiem. Projekta vispārējais mērķis ir sniegt ieguldījumu tādu pasākumu veicināšanā, kurus trešās valstīs organizē dalībvalstu kompetentie dienesti attiecībā uz trešo valstu valstspiederīgo ieceļošanu dalībvalstu teritorijās un sadarbību starp dalībvalstīm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Gruzijā
Adrese: Ahmetas iela 16, Avlabari, 0144, Tbilisi, Gruzija.
Telefons: +995 32 2244858
Fakss: +995 32 2381406
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā