Erevānā svin Latvijas neatkarības dienu

19.11.2014. 16:13

18. novembrī Erevānā ar Latvijas vēstnieces Armēnijā Elitas Gaveles rīkotu svinīgu pieņemšanu tika nosvinēta Latvijas valsts dibināšanas 96. gadskārta. Sveikt Latviju bija ieradušies Armēnijas Nacionālās asamblejas prezidents Galusts Saakjans (Galust Sahakyan), vicespīkers un Armēnijas – Latvijas sadraudzības grupas priekšsēdētājs Eduards Šarmazanovs (Eduard Sharmazanov), kā arī vairāki valdības ministri, Armēnijā akreditētie ārvalstu vēstnieki un citi Latvijas draugi.

Vēstniece E. Gavele savā svētku uzrunā uzsvēra ciešās Latvijas un Armēnijas tautu draudzības saites, lieliskās politiskās attiecības, kas abas valstis vienojušas visus neatkarības gadus. “Latvija ir atbalstījusi un atbalstīs Armēniju visos tās centienos, un mēs esam gatavi strādāt kopā ar jums, stājoties pretim katram jaunam izaicinājumam,” uzsvēra Latvijas vēstniece. Vēstniece Elita Gavele īpaši uzsvēra nepieciešamību aizvien vairāk attīstīt un paplašināt abu valstu sadarbību ekonomikā.

Pasākumā vēstniece Gavele pateicās Latvijas goda konsulam Armēnijā Armenam Gasabogljanam (Armen Ghasaboghlyan) par veiksmīgo sadarbību ar Latvijas neatkarības 96. gadadienas svinību organizēšanā Erevānā.

Valsts svētku pieņemšanā Erevānā Latvijas un Armēnijas valstu himnas izpildīja Rīgas Saksofonu kvartets, kas svētku pasākumā arī sniedza nelielu koncertu.

Latvijas vēstniece Armēnijā rezidē Gruzijā, Tbilisi.