Tbilisi diskutē par NATO stratēģisko komunikāciju

04.11.2014. 19:35

4. novembrī Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele piedalījās Latvijā izveidotā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra organizētajā konferences atklāšanā Tbilisi. Konferencē klātesošos par stratēģiskās komunikācijas nozīmīgumu starptautiskajā drošības politikā informēja Latvijas NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Kārkliņš.

Lai aizvien vairāk veicinātu Gruzijas drošības sektora izpratni par stratēģiskās komunikācijas jautājumiem, Latvija no 4. līdz 6. novembrim organizē informatīvo konferenci - semināru kursu Gruzijā. Konferences organizatoru sadarbības partneri Gruzijā ir Gruzijas Aizsardzības ministrijas Profesionālās attīstības centrs un NATO - Gruzijas Profesionālās attīstības programma.

Konferencē, kurā piedalās 11 dažādu Gruzijas drošības sektora iestāžu darbinieki, tostarp bruņoto spēku pārstāvji, tā dalībniekus NATO Izcilības centra pārstāvji, NATO Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā Stratēģiskās komunikācijas vadītājs, Gruzijas aizsardzības ministra vietnieks, Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas komunikāciju speciālisti, kā arī Ukrainas Ārlietu ministrijas un Mediju krīzes centra pārstāvji informēs par NATO veikto informācijas kampaņu nozīmi hibrīdkarā un par šajā jomā no krīzes Ukrainā gūtajām atziņām.

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs kā nacionāla institūcija tika izveidots 2014. gada 1. janvārī Latvijā, Rīgā, un par tā direktoru Latvijas Ministru kabinets iecēla Latvijas diplomātu, vēstnieku Jāni Kārkliņu.