Latviešu biedrības Gruzijā „Ave Sol!” 20. jubilejas svētki

27.09.2014. 20:46

26. septembrī Tbilisi, Gruzijas Rakstnieku namā notika svinīgs pasākums par godu Latviešu biedrības Gruzijā „Ave Sol!” 20. jubilejai. Svinīgā pasākumu atklāja Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” un Gruzijas vīru vokālā grupa „Didgori”, izpildot Latvijas un Gruzijas valsts himnas.

Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, uzrunājot klātesošos svētku viesus,  izteica pateicību un gandarījumu par latvisko vērtību, kā arī latviskās identitātes saglabāšanu Gruzijā. Ministre īpaši uzsvēra latviešu valodas mācīšanu biedrības Latviešu valodas skoliņā.

Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele, sveicot svētku viesus, uzrunā pauda patiesu prieku par aizvien augošo Latviešu biedrības un tās atbalstītāju aktivitāti Gruzijā, kā arī nemainīgo vēlmi kopīgi darboties. E. Gavele aicināja turpināt kopt un sagabāt latviešu tautas tradīcijas, tās valodas un kultūras vērtības arī turpmāk. Kā uzsvēra vēstniece E. Gavele, Latvijas vēstniecība Gruzijā atbalsta un turpinās nemainīgi atbalstīt savu tautiešu aktivitātes. Biedrībai Gruzijā pagaidām nav savas telpas, vēstniecība laipni ir atvēlējusi savas telpas dažādām aktivitātēm.

Vēstniece E. Gavele, atceroties emocionāli saviļņojošo Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” sniegumu 25. septembra koncertā Tbilisi Valsts konservatorijā, aicināja klātesošos lepoties ar Latvijas kultūru.

Latviešu biedrības Gruzijā „Ave Sol!” vadītājs Oskars Mickāns pateicās visiem biedrības biedriem par aktīvu līdzdarbošanos latvisko vērtību izzināšnas un izkopšanas jomā. Biedrības vadītājs īpaši akcentēja un godināja bijušās biedrības vadītājas un aktīvas atbalstītājas Regīnas Jakobidzes paveikto. Biedrībā, kurā līdzdarbojas vairāku paaudžu pārstāvji, ir uzskatāms piemērs kā viena vienota ideja un doma par latviskās identitātes un vērtību saglabāšanu spēj vienot dažādu vecumu, interešu pārstāvjus.

Latviešu skoliņas bērni bija sarūpējuši īpašu pārsteigumu svinību viesiem. Biedrības jaunākā paaudze aizrautīgi deklamēja latviešu dzejoļus.

Pasākumā īpaši izveidotā piemiņas telpā svētku viesiem bija iespēja aplūkot fotogrāfijas no Latviešu biedrības fotoarhīviem. Bērni un viņu vecāki bija izveidojuši speciālus fotografiju stendus, kuros varēja aplūkot viņu aktivitātes laiku ritumā.

Latvijas vēstniecība Gruzijā izsaka lielu pateicību visiem sadarbības partneriem – Latvijas kultūras ministrijai, Gruzijas Kultūras un pieminekļu aizsardzības ministrijai, Valsts Akadēmiskajam korim „Latvija”, Gruzijas vīru vokālajai grupai „Didgori”, Gruzijas Valsts Lietišķās mākslas muzejam, Gruzijas Rakstnieku namam un Rietumu bankai – par iespēju realizēt Latvijas kultūras programmu Gruzijā, īpaši šogad, kad Rīgai ir gods būt Eiropas kultūras galvaspilsētai.