Latvija dalās pieredzē kultūras jomā Gruzijā

27.09.2014. 20:28

26. septembrī Tbilisi Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde tikās ar Gruzijas kultūras un pieminekļu aizsardzības ministru Mikheilu Giorgadzi (Mikheil Giorgadze). Ministri pārunāja abu valstu divpusējo sadarbību kultūras jomā un tālākās attīstības perspektīvas, dalību dažādos kopprojektos, kā arī sadarbību ekspertu līmenī.

Tikšanās laikā Latvijas kultūras ministre D. Melbārde uzsvēra 2011. gadā noslēgtās Latvijas Kultūras ministrijas un Gruzijas Kultūras un pieminekļu aizsardzības ministrijas vienošanās par sadarbību nozīmi abu vasltu kultūras sadarbības padziļināšanā un paplašināšanā. Ministre informēja par kultūras infrastruktūras paplašināšanu Latvijas reģionos, kā arī dalījās pieredzē par likumdošanas jautājumiem kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas jomā.

Gruzijas ministrs M. Giorgadze, dalīdamies iespaidos par iepriekšējās dienā notikušo Latvijas Akadēmiskā kora "Latvija" koncertu Tbilisi Valsts konservatorijā, uzsvēra interesi arī turpmāk iesaistīties un īstenot līdzīgus kopprojektus. Tas bija īpašs pagodinājums Latvijas vēstniecei Gruzijā Elitai Gavelei. Pēc vēstnieces iniciatīvas, teicamas sadarbības ar Latvijas un Gruzijas kultūras ministrijām tika realizēta Latvijas kultūras programma Gruzijā, kas notika no 24. līdz 26. septembrim.

M. Giorgadze informēja par Gruzijas apņēmību izstrādāt vienotu valsts kultūras politikas stratēģiju un pauda interesi apgūt,  tuvāk iepazīt Latvijas pieredzi, kā arī saņemt rekomendācijas izstrādes procesā. Īpašu interesi Gruzijas pārstāvji izrādīja par Kultūrkapitāla fonda darbību un nozīmi valsts kultūrpolitikā.

Latvijas kultūras ministres D. Melbārdes darba vizīte Gruzijā notika no š. g. 24. līdz 27. septembrim.