Gruzijā ar ovācijām sveic Valsts Akadēmisko kori „Latvija”

26.09.2014. 19:00

25. septembrī Tbilisi Gruzijas iedzīvotājiem un viesiem Latvijas kultūras programmas ietvaros bija iespēja baudīt Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” koncertu un viesu – Gruzijas vīru vokālās grupas „Didgori” - sniegumu Valsts konservatorijā.

Pirms koncerta klātesošos uzrunāja Gruzijas kultūras un pieminekļu aizsardzības ministrs Mikheils Giorgadze (Mikheil Giorgadze) un Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde. M. Giorgadze pauda gandarījumu par patiesi draudzīgajām Latvijas un Gruzijas attiecībām kultūras jomā, īpaši uzsverot iespēju izbaudīt Latvijas mākslinieku sniegumu. D. Melbārde akcentēja kopīgās vērtības abu tautu kultūrā un valstu kultūrvēsturiskajā mantojumā, kā arī pauda prieku par iespēju Gruzijas publiku iepazīstināt ar vienu no Latvijas mūzikas dārgumiem – Valsts Akadēmisko kori „Latvija”.

Viesi gan ar ovācijām, gan ar vētrainiem aplausiem sveica māksliniekus un viņu sniegumu. Koncertu pagodināja Visas Gruzijas katolikoss patriarhs Viņa Svētība Iļja II (Ilia II), Tbilisi pilsētas vadītājs Dāvids Narmania (David Narmania), ministriju amatpersonas, ārvalstu vēstnieki, kā arī sabiedriskie darbinieki, kultūras, mākslas un uzņēmēju pārstāvji. Cieņu, piedaloties koncertā, izrādīja arī kora „Latvija” ilggadējās radošās sadarbības partneri – primabalerīna Maija Pļisecka un komponists Radions Ščedrins. 

Koncertā, kas notika vienā no galvenajiem Gruzijas mūzikas un mākslas centriem – Tbilisi Valsts konservatorijā, varēja muzikāli izbaudīt harmonisko kora „Latvija” un aizrautīgā diriģenta Māra Sirmā sniegumu. Gruzīnu vīru grupas “Didgori” a cappella tradicionālā gruzīnu dziedāšanas manierē izpildītās tautas melodijas lieliski papildināja Latvijas dziedātāju sniegumu.

Latvijas vēstniecība ir patiesi gandarīta par realizēto iespēju parādīt Gruzijā vienu no Latvijas spožākajām pērlēm – kori “Latvija”, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Pasākums notika 7. Tradicionālās daudzbalsu dziedāšanas festivāla ietvaros, kas norit Tbilisi no 22. līdz 26. septembrim.

Koncertu, ko organizēja Latvijas vēstniecība Gruzijā sadarbībā ar Latvijas un Gruzijas kultūras ministrijām,  finansiāli atbalstīja arī Latvijas komercbanka „Rietumu Banka”. 

Noslēdzot Latvijas kultūras programmu Gruzijā, 26. septembrī notiks Latviešu biedrības Gruzijā „Ave Sol!” 20. jubilejai veltīts svinīgs pasākums Gruzijas Rakstnieku namā.