Latviešu skoliņas bērni zīmē mākslinieka Jūlija Straumes darbu motīvus

22.09.2014. 15:13

21. septembrī Tbilisi, vēstniecībā Gruzijā, pulcējās Latviešu skoliņas bērni un viņu vecāki, lai visi kopīgi turpinātu mācīties latviešu valodu, kā arī apgūtu latviešu tautas kultūras tradīcijas.

Nodarbībā, kuru vadīja biedrības aktīva biedre un atbalstītāja Regīna Jakobidze, šoreiz piedalījās kā vieslektori no Latvijas - Gulbenes Mākslas skolas direktore Sandra Dikmane un Gulbenes pilsētas pašvaldības Izglītības departamenta vadītāja Edīte Siļķēna.

Latviešu skoliņai Gruzijā ar Gulbenes pilsētu ir izveidojusies teicama sadarbība. Gan Latviešu skoliņa Tbilisi, gan Gulbenes pilsēta kopīgi pēta izcilā latviešu izcelsmes mākslinieka Jūlija Straumes atstāto kultūras mantojumu un viņa mākslinieciski interesanto personību. Lai bērniem vēl plašāk parādītu mākslinieka J. Straumes daiļradi, viesi no Gulbenes bija sarūpējuši īpašu pārsteigumu. No Latvijas S. Dikmane un E. Siļķēna bija atvedušas lina maisiņus un novadīja meistarklasi lina apzīmēšanā. Nodarbībā ar lielu aizrautību uz lina maisiņiem ar īpašām mākslinieku krāsām gan lielie, gan mazie veidoja mākslinieka Jūlija Straumes mākslas darbu fragmentu kopijas.

Latvijas vēstniecības Gruzijā otrā sekretāre Laura Dzelzīte arī līdzdarbojās skoliņas stundā un kopīgi ar bērniem veidoja zīmējumus uz lina auduma. Vēstniecība Gruzijā atbalsta Latviešu skoliņas darbību, lai tādā veidā veicinātu diasporas pārstāvju saiknes ar Latviju un latviskās kultūras identitātes saglabāšanu.

Šogad, kad Latviešu biedrība Gruzijā „AVE SOL!” atzīmēs savu 20. gadadienu, kā arī izcilajam māksliniekam Jūlijam Straumem aprit 140. jubileja, vēstniecība Gruzijā ir īpaši gandarīta par savu tautiešu aktivitātēm.

2013. gada rudenī R. Jakobidze kopīgi ar Latviešu biedrības Gruzijā „AVE SOL!” vadītāju Oskaru Mickānu atjaunoja Latviešu skoliņas darbību. 2014. gadā Latviešu biedrības bērni ir piedalījušies vairākos „Vienoti draudzībai” projektos, kuru ietvaros no Latvijas Gruzijā ieradās vairāki vieslektori, lai interesentiem Gruzijā mācītu latviešu dejas un dziesmas. 

24. septembrī Tbilisi, Gruzijas Lietišķās mākslas muzejā, tiks atklāts piemiņas kabinets - bibliotēka un izstāde par godu mākslinieka Jūlija Straumes 140. jubilejai. Izstāde apmeklētājiem būs apskatāma no 25. septembra līdz 1. decembrim, adrese - Shalva Dadiani iela 28, Tbilisi.