Latvijas dokumentālo filmu pirmizrādes Latvijas vēstniecībā Gruzijā

02.06.2014. 14:22

1. jūnijā Latvijas vēstniecībā Tbilisi viesojoties Atim Klimovičam un Pāvelam Širovam, notika latviešu biedrības „AVE SOL”, Tbilisi dzīvojošo latviešu, kā arī diplomātu tikšanās ar abiem žurnālistiem un divu Latvijas dokumentālo filmu demonstrācija.

„Četrreiz katrs viens” – filmas autori: Sandijs Semjonovs, Atis Klimovičs, Pāvels Širovs, Ainis Kupčs, Inese Zandere, komponists - Raimonds Tiguls. Filma pirmizrādi piedzīvoja 2013. gada 11. novembrī Lāčplēša dienā LTV1. Dokumentālā filma vēsta par četriem vīriem, kas atradās tuvāk nāvei nekā dzīvei, lai gan tolaik vēl bija ļoti jauni. Tomēr viņus karš nesamala, un katrā no viņiem izdzīvoja un patvērās Latvijas valsts. Viņiem pietika spēka arī pret naidīgo padomju realitāti un trimdas grūtībām noturēties ar cilvēcību, likt lietā savas spējas, strādāt un sagaidīt Latvijas valsts atgriešanos.

Dokumentālā filma "Gauja. Divreiz vienā upē" savukārt ir tupinājums 1934. gadā uzņemtajai pirmajai latviešu skaņu filmai „Gauja”. Filmas veidotāji izpētījuši dzīvi 452 kilometru garajā upes ceļā no Vidzemes augstienes līdz Baltijas jūrai un dokumentējuši dzīvi Gaujas krastos teju 80 gadus vēlāk – 2013. gadā. Filmas veidotāji sev un skatītājiem uzdod mūžseno jautājumu - vai iespējams divreiz iekāpt vienā upē.
Dokumentālās  filmas režisors ir Mārtiņš Grauds, scenārija autori – Atis Klimovičs, Inese Zandere, žurnālisti Sandijs Semjonovs un Gundars Rēders. Mūzikas autors – Raimonds Tiguls. Filmas pirmizrāde notika LTV1, atzīmējot Latvijas valsts 95 gadu jubileju.