Latvijas vēstniecība aktīvi piedalās Eiropas dienas svinībās Gruzijā

12.05.2014. 14:03

Šogad maijā Gruzijā īpaši plaši atzīmē Eiropas dienu. Par centrālo Eiropas dienu pasākumu izvērtās 10. maijā notikušais pasākums Tbilisi Etnogrāfijas muzejā, kurā ar teltīm un kultūras programmu piedalījās visas Gruzijā akreditētās Eiropas Savienības vēstniecības, Eiropas starptautisko institūciju biroji un Gruzijas institūcijas. Latvijas vēstniecība šajā pasākumā izvēlējās startēt zem Rīga 2014.  - Eiropas kultūras galvaspilsētas zīmes un sniedza plašu informatīvo materiālu klāstu par Latvijas ekonomiku, kultūru, izglītību un vēsturi. Ar lielu interesi pasākuma apmeklētāji iepazina Latvijas institūta, Tūrisma attīstības aģentūras un Latvijas investīciju aģentūras informatīvos materiālus. Vēstniecība bija arī sarūpējusi nelielu foto izstādi par Rīgu no biroja Rīga - 2014 sagatavotajām izstādēm, kas guva lielu apmeklētāju interesi. Jāatzīmē milzīgais apmeklētāju skaits, kuriem visas dienas garumā bija iespēja ne tikai komunicēt ar diplomātiem, bet arī baudīt Eiropas valstu ēdienus, klausīties un skatīties dažādu Eiropas kolektīvu uzstāšanos.

13. maijā Latvijas vēstniecība Gruzijā organizē vienas dienas izglītojošu semināru par Eiropas Savienību un Gruzijas gaidāmo Asociācijas līguma parakstīšanu Gruzijas reģionālajiem TV žurnālistiem.

Savukārt 14. maijā Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele tiksies ar Gruzijas studentiem, lai diskutētu par Latvijas desmit gadu pieredzi  Eiropas Savienībā un Gruzijas Eiropas perspektīvu.