Atzīmējot Eiropas dienu, Latvijas vēstniece E. Gavele uzstājas ar lekciju Batumi Valsts Mākslas akadēmijā

10.05.2014. 01:26

9. maijā Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele viesojās Batumi (Adžārijas Autonomā Republika) Valsts Mākslas akadēmijā. Darba brauciena laikā notika tikšanās ar Akadēmijas rektoru Ermili Mešhiju (Ermile Meskhia), kam tika uzdāvinātas Latvijā izdotās mākslas grāmatas, kā arī Latvijas Institūta izdotie informatīvie materiāli. Vēstniece nolasīja lekciju akadēmijas studentiem un pasniedzējiem par Latviju, valsts vēsturi, mākslu un zinātni, kā arī mūsu sasniegumiem desmit gadu laikā Eiropas Savienībā. Uzstāšanās laikā liela uzmanība tika veltīta Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu kalendāram un tas atpazīstamības veicinošiem pasākumiem.  

Batumi Valsts mākslas akadēmijai ir izveidoti labi kontakti ar Latvijas mākslas profila augstskolām. Rektors savā noslēguma uzrunā izteica cerību aktīvākā studentu, kā arī pasniedzēju apmaiņā starp Latviju un Gruziju.

8. maijā, vēstniece Elita Gavele tikās ar Adžārijas Autonomās Republikas valdības vadītāju Arčilu Habadzi (Archil Khabadze) un Batumi pilsētas vadītāju Giorgiju Jermakovu (Giorgi Ermakov), lai pārrunātu gaidāmās pašvaldību vēlēšanas Gruzijā, kā arī apspriestu tās iespējas, kas veicinās Latvijas – Gruzijas, un Adžārijas Autonomās Republikas ekonomiskās attiecības, atverot Latvijas goda konsulātu Batumi.