Latvijas vēstniecībā Gruzijā notiek izdevuma „Latvieši un Latvija” prezentācija

27.04.2014. 17:33

 27. aprīlī Latvijas vēstniecībā Gruzijā Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere Tbilisi dzīvojošiem latviešiem prezentēja izdevumu „Latvieši un Latvija”. Latvijas Zinātņu akadēmijas Baltijas stratēģisko pētījumu centra izdotie akadēmiskie raksti “Latvieši un Latvija” ir plašākais krājums par šo tēmu, kāds jebkad Latvijā izdots. Rakstu autori ir Latvijas vadošie zinātnieki un speciālisti. Krājums domāts lasītājiem Latvijā un ārzemēs, lai iepazītu latviešus un Latviju – valodu, folkloru, mitoloģiju un etnogrāfiju, Latvijas nācijas un valsts veidošanās procesus, jautājumus, kas saistīti ar Latvijas valsts atjaunošanu, kā arī izglītību, zinātni un kultūras procesus.

Grāmatas prezentācijā piedalījās arī LU Akadēmiskās bibliotēkas direktora vietnieks Valdis Mazulis, kurš klātesošos iepazīstināja ar Akadēmiskās bibliotēkas fondiem un veicamo digitalizācijas procesu bibliotēkā.

Izdevumu prezentācijas noslēgumā LU Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere izdevumus „Latvieši un Latvija” pasniedza dāvinājumā Gruzijas latviešu biedrībai AVE SOL un Latvijas vēstniecībai Gruzijā.