Vēstniece Gruzijā E. Gavele ar Kahetijas rajona vadību pārrunā investīcijas reģionā

06.04.2014. 22:36

4. aprīlī Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele reģionālā darba brauciena ietvaros Kahetijā apmeklēja administratīvo centru Telavi, tikās ar rajona un pilsētas vadību, kā arī apmeklēja Latvijas goda konsulātu.

Sarunā ar Kahetijas gubernatoru Irakliju Šiolašvili (Irakli Shiolashvili) tika izteikta ieinteresētība investīciju piesaistē reģionam no Latvijas un citām ES dalībvalstīm. Gubernators raksturoja reģionu kā vienu no lielākajiem ar 500 000 iedzīvotāju un labu potenciālu, it īpaši investīcijām lauksaimniecības nozarē. Reģionam akūti nepieciešami vidējie un mazie uzņēmumi gan lauksaimniecības produkcijas pārstrādei, gan jaunu darba vietu izveidošanai. Īpašs lūgums Latvijai - nosūtīt ekspertus uz Telavi, lai apmācītu ierēdņus Eiropas Savienības projektu pieteikumu sagatavošanā.

Sarunā ar Telavi pilsētas padomes priekšsēdētāju Dimitriju Botčoridzi (Dimitri Botchoridze) un municipalitātes vadītāju Givi Metreveli vēstniece saņēma atzinīgus vārdus par Latvijas goda konsula nozīmēšanu Kahetijas reģionam Telavi. Goda konsulāta atvēršana būs ļoti nozīmīgs notikums Telavi pilsētai, jo tas būs ne tikai pirmais reģionā, bet laba iniciatīva, kas nākotnē var mudināt citas ES valstis rīkoties līdzīgi. Reģiona un pilsētas vadītāji apliecināja, ka pilsēta radīs visus nepieciešamos apstākļus, lai goda konsulāts veiksmīgi varētu funkcionēt. Viņi izteica cerību, ka tieši Latvijas goda konsulāts kalpos par Gruzijas - Latvijas uzņēmēju regulāru pulcēšanās vietu.

Informācijai:

Kopš 2013. gada sākuma Gruzijā jau strādā Latvijas goda konsuls Tbilisi Bondo Davitašvili (Bondo Davitashvili). Kopš 2014. gada janvāra darbu uzsākuši vēl divi Latvijas goda konsuli Mihails Khundadze (Mikheil Khundadze) Kahetijā (Telavi) un Beka Odišaria (Beka Odisharia) Adžārijas Autonomajā republikā, Batumi. Tuvākajā laikā tiks atvērti arī goda konsulātu biroji Telavi un Batumi.