Vēstniece Elita Gavele pārrunā ar Gruzijas medijiem Asociācijas līgumu un tā ietekmi uz valsts attīstību

04.04.2014. 13:12

3. aprīlī Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele tikās ar vadošo Gruzijas raidošo un rakstošo mediju pārstāvjiem Eiropas Savienības (ES) un Eiroatlantiskās integrācijas valsts ministra biroja un ES delegācijas Gruzijā organizētā semināra ietveros. Seminārā E. Gavele dalījās Latvijas pieredzē iestājoties ES, kā arī krīzes pārvarēšanas panākumos un atbalsta mehānismos, ko Latvija ieguva  no ES. Mediju pārstāvji īpašu interesi izrādīja par   valsts attiecībām ar reliģiskajām minoritātēm Latvijā, kā arī seksuālo minoritāšu tiesību jautājumu Latvijā un ES kopumā. Gruzijas žurnālisti interesējās par situāciju Latvijā pēc bezvīzu režīma noslēgšanas ar ES valstīm, kā arī izteica iespējamās prognozes, ka pēc šāda līguma noslēgšanas varētu notiks straujš jaunās paaudzes emigrācijas vilnis no Gruzijas. 

Ņemot vērā plānoto paātrināto ES - Gruzijas Asociācijas līguma parakstīšanu šā gada jūnijā, Gruzijas valdība sadarbībā ar ES Pārstāvniecību organizē sabiedrības informēšanas pasākumus, kuru laikā padziļināti tiek skaidroti jautājumi, kuri ir izraisījuši Gruzijas sabiedrības lielāko interesi. Pasākumu mērķis ir arī sniegt padziļinātu informāciju žurnālistiem un sabiedrībai par jautājumiem, kuri bieži tiek atspoguļoti Gruzijas medijos par Asociācijas līgumu un tā ietekmi uz Gruzijas sabiedrību nākotnē izkropļotā veidā, tādejādi maldinot sabiedrību.

Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele aktīvi iesaistās Gruzijas valdības informatīvajā kampaņā, regulāri organizē apaļā galda diskusijas vēstniecībā lielākajām Gruzijas TV kompānijām, skaidrojot Asociācijas līguma un Vienošanās par padziļinātu un visaptverošu brīvās tirdzniecības zonas (DCFTA) ietekmi kā uz Gruzijas ekonomiku, tā arī sabiedrību kopumā.