Paraksta Latvijas Republikas un Gruzijas starpvaldību līgumu par sadarbību izglītībā un zinātnē

21.03.2014. 18:12

21. martā darba vizītes Tbilisi ietvaros Latvijas izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete tikās ar Gruzijas izglītības un zinātnes ministri Tamāru Sanikidzi (Tamar Sanikidze), kā arī svinīgi parakstīja starpvaldību līgumu par sadarbību izglītībā un zinātnē. Līgums paredz veicināt sadarbību vispārējā, profesionālajā un augstākajā izglītībā, kā arī dažādās zinātnes nozarēs. Tikšanās laikā I. Druviete norādīja, ka šīs sadarbības līgums ir pierādījums jau līdzšinējai Latvijas-Gruzijas sadarbībai izglītības jomā, kas nākotnē tikai veicinās abu valstu aktīvu savstarpējo komunikāciju.

Ministres vizītes laikā Latvijas vēstniecībā Tbilisi notika tikšanās ar Gruzijas latviešu biedrību „Ave Sol”. Tikšanās laikā tika apspriestas biedrības jau iesāktās aktivitātes izglītības jomā – svētdienas latviešu valodas skoliņa, dalība bērnu vasaras nometnēs Latvijā – kā arī biedrība dalījās savos nākotnes plānos un redzējumos, izsakot vēlmi sadarboties ES projektos bērnu, kā arī pieaugušo izglītošanā.

Vizītes laikā ministre piedalījās Gruzijas Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajos 13. pedagoģiskajos lasījumos „Skolotājs”.