Latvijas eksperti apmāca Gruzijas policistus

27.02.2014. 19:17

27. februārī noslēdzās Latvijas ekspertu - Valsts policijas koledžas docenta Valda Voina un Valsts policijas Rīgas reģiona policijas pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka Aleksandra Bukēviča novadītais apmācību kurss „Policijas spēku gatavība sabiedriskās kārtības nodrošināšanā publiskos pasākumos” Gruzijas policijas iecirkņu vadītājiem. Projekts tika realizēts pēc Latvijas vēstniecības Gruzijā iniciatīvas un tas tika realizēts Eiropas Savienības programmas „TAIEX” ietvaros ar ES delegācijas Gruzijā finansiālu atbalstu.  

Četru dienu apmācības programmas ietvaros 35 Gruzijas policijas iecirkņu vadītājiem un Gruzijas Policijas akadēmijas mācībspēkiem tika nodota Latvijas pieredze plašu masu pasākumu un starptautisko pasākumu drošības nodrošināšanas jautājumos. Apmācības kursā tika izdiskutēti arī jautājumi par policijas pārstāvju ētikas normu ievērošanu dažādos reliģisko un seksuālo minoritāšu organizētos pasākumos, kā arī policijas ekipējuma – ieroču, saziņas līdzekļu un transporta izmantošanas iespējas dažāda veida plaša mēroga pasākumos.

Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele tikās ar Gruzijas Policijas akadēmijas rektoru kursa svinīgās atklāšanas ceremonijā, kur saņēma aicinājumu no Policijas akadēmijas rektora parakstīt līgumus starp Valsts policijas koledžu un Gruzijas Policijas akadēmiju, kā arī tika izteikts priekšlikums atkārtot šādu apmācības ciklu arī citās Gruzijas pilsētās.