Latvijas vēstniecībā Gruzijā pārrunā sadarbību ar 8 lielākajiem TV kanāliem

14.02.2014. 14:02

13. februārī Latvijas vēstniecībā Tbilisi notika vēstnieces Elitas Gaveles saruna ar Gruzijas 8 lielāko TV kanālu vadītājiem. Vēstniece E. Gavele žurnālistus informēja par Eiropas Savienību (ES) un par dažādiem Eiropas aktuālajiem jautājumiem, atbalstot Gruzijas valdības ieinteresētību lielākā ES klātesamībā, kā arī redzamībā plašsaziņas līdzekļos. Sarunā piedalījās Gruzijas Sabiedriskās raidorganizācijas, kanālu „Rustavi2”, „Imedi”, „TV3”, „Kavkasia”, „Ajara”, „Maestro” un „Patriarhāts” pārstāvji, kā arī Igaunijas, Bulgārijas vēstnieki un ES delegācijas Gruzijā darbinieki.

Tikšanās laikā ar Gruzijas žurnālistiem tika apspriestas iespējas apmeklēt ES dalībvalstis, lai gatavotu materiālus par notiekošajiem procesiem dalībvalstīs, atspoguļojot tos caur kultūras, zinātnes un dažādu vērtību prizmām. Žurnālisti tika aicināti uzsākt aktīvāku komunikāciju ar ES dalībvalstu TV kompānijām, kā arī tika apspriests jautājums par informācijas izplatīšanas mehānismiem Gruzijas sabiedrībai ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību. Igaunijas vēstnieks Prīts Turks (Priit Turk) iepazīstināja ar žurnālistu apmācības semināra Gruzijā iniciatīvu, lai dalītos pieredzē par informācijas par ES iegūšanu, apstrādi un veiksmīgu izplatīšanu sabiedrībai. Televīziju pārstāvji izrādīja lielu ieinteresētību abos projektos – žurnālistu braucienos un ES dalībvalstu pieredzes pārņemšanā, kā arī dalījās jau savos izstrādātajos plānos sabiedrības informēšanā par ES un NATO. Tikšanās laikā tika panākta vienošanās, ka galvenais Gruzijas mediju šī brīža uzdevums ir sniegt iespējami plašu informāciju gan par procesiem, kas risinās dalībvalstīs, gan arī vienlaikus censties atspēkot Gruzijas sabiedrībā ienākošos maldīgos negatīvos priekšstatus par ES un tālāku Gruzijas integrāciju savienībā. Vēstnieki vēlreiz apliecināja gatavību plašāk iesaistīties sabiedrības informēšanas procesos.

Nākamā tikšanās ar Gruzijas televīzijas kanālu pārstāvjiem un diplomātisko korpusu paplašinātā sastāvā plānota martā, kuras laikā jau notiks konkrētu projektu apspriešana.