Vēstniece Gruzijā E. Gavele aicina Latvijas NVO aktīvi iesaistīties sociālos projektos Gori pilsētā

07.02.2014. 12:35

6. februārī Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele kopā ar Japānas un Polijas diplomātiem un pārstāvjiem no Dānijas bēgļu padomes (Danish Refugee Council South Caucasus) apmeklēja vairākus bērnudārzus Gori, kas atrodas tiešā Gruzijas – Dienvidosetijas administratīvās līnijas tuvumā, lai iegūtu nepastarpinātu informāciju par tām vajadzībām, kas nepieciešamas šiem bērnudārziem.

Šī iniciatīva nāk no Japānas vēstniecības, kas katru gadu novirza ievērojamus finanšu līdzekļus dažādu projektu realizēšanai Gruzijā, kā arī pievērš īpašu uzmanību sociālajiem projektiem Gruzijas okupēto teritoriju tiešā tuvumā. Ņemot vērā ierobežotos Latvijas līdzekļus šādu projektu realizēšanai, Latvijas vēstniecība analizē iespēju kļūt par Japānas, Polijas un Dānijas bēgļu padomes finansēto projektu sadarbības partneri.

Vizītes laikā delegācija tikās arī ar Gori pilsētas padomes priekšsēdētāju Davidu Razmadzi, kas informēja par patiesi kritisko stāvokli Gori rajona bērnudārzos, kur no 47 iestādēm 28 nepieciešama steidzama palīdzība renovācijā un mēbeļu iegādē. Lai arī Gruzijas valdība šogad ir piešķīrusi ievērojamus valsts budžeta līdzekļus sociālajām vajadzībām, pašvaldības ir pateicīgas saņemt ari starptautisko palīdzību.

Latvijas vēstniece Gruzijā E. Gavele aicina Latvijas nevalstiskās institūcijas pievērst lielāku uzmanību šai situācijai, un ar saviem priekšlikumiem vai iniciatīvām vērsties Latvijas vēstniecībā Gruzijā, zvanot: +995 32 2244 858 vai rakstot: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.