Vēstniece Gruzijā Elita Gavele ar goda konsuliem pārrunā aktīvu iesaisti ekonomiskā sadarbībā un publiskās diplomātijas projektos

04.02.2014. 17:14

4. februārī Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele tikās ar trijiem Latvijas goda konsuliem Gruzijā - Bondo Davitašvili (Bondo Davitashvili), Beku Odišaria (Beka Odisharia) un Mihailu Kundadzi (Mikhael Khundadze), lai pārrunātu 2014. gada darba plānus un goda konsulu aktīvu iesaisti vēstniecības plānotajos Latvijas – Gruzijas ekonomiskās sadarbības veicināšanas un publiskās diplomātijas projektos.

Tikšanās laikā goda konsuli tika informēti par projektiem, kas tiks organizēti Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014. gada ietvaros, kā arī par vēstniecības interesi Gruzijā atzīmēt Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai un NATO desmito jubilejas gadu. Ar goda konsuliem tika apspriestas arī Latvijas prioritātes tās prezidentūras Eiropas Savienības Padomē 2015. gada pirmajā pusgadā. Goda konsuli izteica arī gatavību aktīvi sadarboties ar latviešu biedrību Gruzijā ,,AVE SOL’’.

2014. gada pavasarī pēc vēstnieces E. Gaveles iniciatīvas sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju tiks organizēts apaļā galda seminārs Latvijas uzņēmējiem pasākumu ciklā „Ārlietu dienests Latvijas eksportam” ar vēstnieces un visu Latvijas goda konsulu Gruzijā dalību. Seminārā Latvijas uzņēmējiem būs iespēja nepastarpināti uzzināt par Gruzijas ekonomisko situāciju un iespējām uzsākt biznesu Gruzijā.  

Sākot ar 2014. gadu, Beka Odišaria pārstāv Latvijas intereses Batumi un Adžārijas Autonomajā apgabalā, Mihaila Kundadzes birojs būs izveidots Telavi pilsētā un goda konsuls pārstāvēs Latvijas intereses Kahetijas reģionā. Kopš 2013. gada sākuma Bondo Davitašvili pārstāv Latvijas intereses Tbilisi.