Vēstniece Elita Gavele sveic Gruzijas skolēnus-fotokonkursa uzvarētājus

18.12.2013. 23:53

18. decembrī Latvijas vēstniece Gruzijā Elita Gavele un vēstniecības atašejs Anna Valtere kopā ar Itālijas vēstniecības un Eiropas Savienības misijas pārstāvjiem Gruzijā piedalījās pasākumā Ditsi ciemata skolā. Pasākums bija veltīts fotokonkursa uzvarētājiem, kuri piedalījās Eiropas Savienības monitoringa misijas organizētajā iniciatīvā - fotokonkursā par godu cilvēktiesību dienai. Konkursa mērķis bija iedrošināt 9.-12. klašu skolēnus domāt un diskutēt par tēmām, kas saistītas ar cilvēktiesībām, lai veicinātu izpratni par situāciju konflikta skartajos Gruzijas - Dienvidosetijas pierobežas ciematos. Jaunieši izrādīja lielu interesi iesūtot savus darbus fotokonkursam, no kuriem tika izvēlēti tie, kuri visprecīzāk atspoguļoja konkursa saturu, mazāk pievēršot uzmanību profesionālajai izpildei.

Vēstniece tikās gan ar skolēniem, gan skolotājiem un uzklausīja problēmas, ar kurām saskaras pierobežu ciematu iedzīvotāji. Ditsi ciemats atrodas 400 metrus no Gruzijas - Dienvidosetijas administratīvās robežas.

Pirms svinīgā pasākuma vēstniece viesojās Eiropas Savienības monitoringa misijas Gori pilsētas ofisā, kur notika saruna ar misijas vadītāju un novērotājiem par šī brīža situāciju uz Gruzijas - Dienvidosetijas administratīvās robežas.