Vēstniece Elita Gavele akreditējas Armēnijas Republikā

13.12.2013. 13:08

11. decembrī vēstniece Elita Gavele iesniedza akreditācijas vēstules Armēnijas Republikas prezidentam Seržam Sargsjanam (Serzh Sargsyan). Akreditācijas uzrunas laikā vēstniece uzsvēra valstu draudzīgās attiecības un divdemit vienu gadu ilgās diplomātiskās attiecības. Vēstniece atzīmēja arī Austrumu partnerības, kā vienas no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā 2015. gada 1.pusgadā prioritātes svarīgumu, vienlaikus paužot cerību, ka Armēnija turpinās uzsākto ceļu Eiropas vērtību virzienā.  Sarunas laikā ar prezidentu abpusēji tika uzsvērta nepieciešamība uzturēt nepārtrauktu starpvalstu politisko dialogu, tai pašā laikā aicinājums abu valstu valdībām pielikt visas pūles, lai tiktu stiprinātas un intensificētas arī ekonomiskās attiecības.

Akreditācijas vizītes laikā, 10.decembrī vēstniece Elita Gavele tikās ar Armēnijas Republikas ārlietu ministru Edvardu Nalbandjanu (Edward Nalbandian).  Ministrs pauda gandarījumu par draudzīgajām attiecībām, kas valda starp Latviju un Armēniju, un aicināja uzturēt tikpat aktīvu politisko dialogu kā starp ministrijām, tā arī starp valstu parlamentiem un valdībām. Sarunas laikā vēstniece un ministrs apmainījās viedokļiem par Armēnijas iekšpolitiku un Armēnijas – Eiropas Savienības dienaskārtību. 

Akreditācijas vizītes laikā vēstniece tikās ar Erevānas pilsētas mēru Taronu Margarjanu (Taron Margaryan), apmeklēja Latvijas goda konsulātu Erevānā un tikās ar Latvijas goda konsulu Armēnijā Armenu Gasabogljanu (Armen Ghasaboghlyan).

No 2011. gada Elita Gavele ir Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Gruzijā.

Latvijas vēstniece Armēnijas Republikā rezidē Tbilisi (Gruzijā).