Gruzijā atzīmē Latvijas Valsts svētkus

19.11.2013. 12:21

18. novembrī Gruzijas Ārlietu ministrijā ar ārlietu ministres Maijas Pandžikidzes (Maia Panjikidze) svinīgu uzrunu tika ieskandinātas Latvijas Valsts proklamēšanas 95. gadadienas svinības. Ministre uzsvēra, ka Latvija  turēja solījumu atbalstīt Gruzijas eiroatlantiskās integrācijas centienus. Gruzijas tauta ir pateicīga, ka vienmēr varējusi paļauties uz latviešu draugu stipro plecu  Gruzijai tik ļoti interesantā laikā – laikā, kad Gruzija ir uz ceļa, kas ved tur, kur Gruzija ir vienmēr piederējusi – uz Eiropu.

Savā atbildes uzrunā Latvijas vēstniece Gruzijā pauda lepnumu par Latvijas valsts sasniegumiem – Latvijas pievienošanos eirozonai un oficiālo uzaicinājumu Latvijai uzsākt sarunas par iestāšanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD). Vēstniece atgādināja arī par izcilajās politiskajām un cilvēciskajām abu valstu attiecībām, tai pašā laikā norādot uz  nepieciešamību intensificēt abu valstu ekonomiskās attiecības.

Latvijas neatkarības dienas svinības ar savu klātbūtni pagodināja Gruzijas augstas valsts amatpersonas, Gruzijā akreditētais diplomātiskais korpuss, sabiedriskie darbinieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji, kultūras darbinieki, starptautiskajās organizācijās strādājošie latvieši un Gruzijas latviešu biedrības „AVE SOL” pārstāvji.

Svinīgā pasākuma laikā tika prezentēta izstāde „Latvijas dziesmu un deju svētku brīnums” un uzstājās Batumi sieviešu kamerkoris, kurš šī gada vasarā pārstāvēja Gruziju Latvijas Dziesmu un Deju svētkos.