Kā var izceļot no Igaunijas uz Latviju!

02.04.2020. 15:08

Kā var izceļot no Igaunijas uz Latviju!

Igaunijā vēl joprojām tranzīta ceļš ir atvērts, bet pie šādiem nosacījumiem: ļauj atgriezties Latvijas valstspiederīgajiem, ja viņu ceļojuma mērķis ir atgriešanās mājās (Latvija) un nav slimību simptomi, spēj uzrādīt apliecinājumu/pierādījumus kā persona nokļūs līdz Igaunijas - Latvijas robežai.

Ar automašīnu Igaunijā kādam pretī uz lidostu vai ostu robežsardze nevienu nelaiž. Izņēmuma gadījumos Igaunijas policija izsniedz speciālu atļauju, sīkāka informācija šeit: https://www.politsei.ee/en/instructions/emergency-situation. Specatļaujas saņemšanai jāaizpilda pieteikuma forma un jāsūta uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pieteikums tiek izskatīts 24 stundu laikā.

Šeit ir informācija kā šobrīd var izceļot no Igaunijas uz Latviju:
1) Sazinoties ar tūrisma firmu Estravel Latvija. Reģistrēties un iegādāties biļetes šeit https://www.estravel.lv/lv/tallinn-riga-transfer,

2) Ar vilcienu var aizbraukt Tallina-Valga, pēc tam ar kājām jāšķērso robeža.
Biļetes elron.ee NB! Biļetes var iegādāties tikai internetā, grafiks pieejams tikai nedēļu uz priekšu.

3) Ja ar autobusu, tad vairāki varianti:
Tallinas autoosta (Tallinna bussijaam) – Pērnavas autoosta (Pärnu bussijaam), Pērnava- Iklas robežpunkts (Ikla piiripunkt)
Tallinas autoosta – Tartu autoosta (Tartu bussijaam), Tartu – Valga (Valga bussijaam)
Pēc tam ar kājām jāšķērso robeža.
Biļetes tpilet.ee

4) Autonoma:
AVIS +372 6058222 www.avis.ee Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 
Europcar +372 6116203 www.europcar.ee 
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. +372 6058923 www.hertz.ee Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Sixt +372 605 8148 www.sixt.ee Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Enterprise Rent a Car / Alamo Rent a Car / National Car Rental 
+3725166261 www.enterprise.ee www.nationalcar.com www.alamo.comŠī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

5) Mašīnas noma CityBee, kuru var lietot tikai ar speciālu aplikāciju viedierīcē. 
When you use CityBee car, you should make or change to an Estonian account.
How do I change my Latvian account to an Estonian account to pick up a Citybee car in Estonia?
1. Open the Citybee application map and click "More"
2. Click on "Settings"
3. Click "Sign In"
4. Click on the arrow next to "Latvia"
5. Click "Estonia"
6. Click on "New User" and follow the instructions in the application.

6) ar personīgo auto (piemēram, ja braucat ar prāmi).

Izvēlēties vienu no variantiem, nopērciet internetā biļetes vai iznomājiet mašīnu un biļetes vai nomas līgumu uzrādiet robežas kontrolpunktā. Tam vajadzētu kalpot kā pierādījumam, ka esat tranzīta ceļā uz savu rezidences valsti - Latviju.

Viesnīca lidostā : Ülemiste Hotel, Lennujaama tee 2, 11101 Tallinn, Igaunija; +372 603 2600, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., https://www.ylemistehotel.ee/en/

Viesnīca ostā: Tallink Express Hotel, Sadama 9, 10111 Tallinn, Igaunija, +372 630 0808, +372 667 8700, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., https://www.tallinkhotels.com/lv/tallink-express-hotel

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Igaunijā
Tõnismägi 10, 15190 Tallina, Igaunija
Tālrunis: +372 6277850
Fakss: +372 6277855
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā