Tallinā atzīmē Baltijas ceļa 30. gadadienu

21.08.2019. 13:13

Atzīmējot vēsturiskās akcijas “Baltijas ceļš” 30.gadadienu, 23.augustā Tallinā notiks Baltijas ceļa atceres pasākumi, ko rīko Igaunijas Tautas frontes muzejs sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Igaunijā, Lietuvas vēstniecību Igaunijā un Tallinas domi.

Visas dienas garumā Tallinas Brīvības laukumā tiks organizētas Baltijas ceļa tematikai veltītas diskusijas, vēstures liecību prezentācijas, mūzikas priekšnesumi un viktorīnas. Laukumā uzstādītajā Vēstures teltī apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar Baltijas ceļa vēsturiskajiem dokumentiem, fotogrāfijām un videomateriāliem, tostarp, Latvijas fotogrāfu Ulda Brieža, Imanta Prēdeļa un Vitālija Stīpnieka uzņemtajām Baltijas ceļa fotogrāfijām. Savukārt pasākuma muzikālajā daļā koncertu sniegs Latvijas folkmūzikas grupa “Māsas Dimantas”. Par godu Baltijas ceļa gadadienai Latvijas vēstniecība Igaunijā sadarbībā ar Tallinas domi un tās priekšsēdētāju Mihailu Kilvartu un Lietuvas vēstniecību Igaunijā rīkos pieņemšanu, kur apmeklētājiem būs iespēja arī nobaudīt Latvijas tradicionālos ēdienus un dzērienus.

23.augustā, pieminot Molotova – Ribentropa pakta parakstīšanu un atzīmējot Baltijas ceļa 30.gadadienu, Latvijas vēstnieks Raimonds Jansons arī teiks uzrunu Igaunijas Tieslietu ministrijas rīkotā atceres pasākumā Komunisma upuru piemiņas memoriālā Tallinā.

Latvijas vēstniecības sniegtais atbalsts Baltijas ceļa 30.gadadienas atceres pasākumu organizēšanā Tallinā ir daļa no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Igaunijā
Tõnismägi 10, 15190 Tallina, Igaunija
Tālrunis: +372 6277850
Fakss: +372 6277855
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā