D.Rukšānes grāmata "Kāpēc tu raudāji?" pieejama Ēģiptes grāmatnīcās

12.03.2019. 18:21

2019 03 11Ruksanes gramata

Š.g. 11. martā vēstniece Iveta Šulca tikās ar tulku Mohamedu Ramadānu (Mohamed Ramadan), kurš ir iztulkojis Daces Rukšānes romānu “Kāpēc Tu raudāji?” uz arābu valodu. Grāmatu Ēģiptē šogad izdeva izdevniecība “Sefsafa Publishing” ar nosaukumu “Katrīna”, un romāns ir pieejams Ēģiptes grāmatnīcās. Tulks norādīja, ka tā bija viņa paša iniciatīva iztulkot šo grāmatu pēc tam, kad to izlasīja pirmo reizi Vācijā.

M.Ramadāns skaidroja, ka Latvija nav plaši pazīstama Ēģiptes sabiedrībā, taču tā ir unikāla, salīdzinājumā ar vairāk pazīstamākām Eiropas valstīm. Viņu uzrunāja galvenās varones Katrīnas stāsts, velkot paralēles starp sižetu un Latvijas valstiskuma līkločiem un vēloties ar šo stāstu iepazīstināt ēģiptiešus. Ar grāmatas izdošanu tulks vēlās, lai stāsts aizkustinātu arī Arābu valstu iedzīvotājus un radīt interesi uzzināt vairāk par Latviju.

Daces Rukšānes darbs ir trešā izdotā grāmata arābu valodā, un tās tulkošanu un izdošanu Ēģiptē ir finansējusi Latvijas Republikas Kultūras ministrija. Grāmata arābu valodā piedalījusies grāmatu gadatirgū Kairā, Muskatā (Omānā) un nākamnedēļ tā piedalīsies grāmatu gadatirgū Rijādā (Saūda Arābijā). Tulks arī atklāja, ka tuvākajā laikā varētu tikt izdotas vēl divas latviešu rakstnieku grāmatas arābu valodā.


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ēģiptē
8th Floor, Abou El Feda Building, 3 Abou El Feda Street, Zamalek, Kaira, Ēģipte
Tālrunis: +202 2 738 4188
Fakss: +202 2 738 4189
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr   icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā