LIAA un LTRK sabiedriskie pārstāvji Ēģiptē informē vēstniecību par nodomu dibināt biznesa padomi

05.03.2019. 13:59

Š.g. 27.februārī vēstniece Ēģiptē Iveta  Šulca tikās ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) sabiedriskajiem pārstāvjiem Ēģiptē Gamalu Agīzī (Gamal El Aguizy), Lailu Magrābī (Laila Maghraby) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pārstāvi Ēģiptē Omāru Elderini (Omar El Derini).

Tikšanās laikā puses pārrunāja darba plānu šim gadam. Tiek plānota  Ēģiptes uzņēmēju delegācijas vizīte. Pārstāvji aicināja Latvijas IT uzņēmumus piedāvāt risinājumus Ēģiptes e- maksājumu kartes attīstīšanā. Jaunā valsts e-maksājumu karte Meeza (ar nosaukumu “izdevīgums” arābu valodā) tika ieviesta pagājušā gada decembrī sākotnēji ar Ēģiptes Nacionālās bankas (NBE) un Banque Misr starpniecību, un pakāpeniski tiek ieviesta citās Ēģiptes bankās. Meeza ir Ēģiptes Centrālās bankas (CBE) jaunākā iniciatīva, kuras mērķis ir panākt finansiālu integrāciju un bezskaidras naudas sabiedrību.

Pārstāvji informēja par nodomu dibināt Latvijas Ēģiptes biznesa padomi. Vēstniece Iveta Šulca apsveica iniciatīvu, uzsverot, ka Latvijas Ēģiptes tirdzniecības apjomi turpina augt un  ir nepieciešama un apsveicama biznesa struktūras izveide, kas atbalstītu uzņēmumu sadarbību starp abām valstīm. Vēstniece  solīja sazināties ar Ēģiptes Tirdzniecības un rūpniecības ministriju un pārrunāt padomes dibināšanu.

Uzņēmumi, kurus interesē dalība Latvijas – Ēģiptes biznesa padomē, aicinām sazināties ar vēstniecību, rakstot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai zvanot pa telefona numuru +20227384188.


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ēģiptē
8th Floor, Abou El Feda Building, 3 Abou El Feda Street, Zamalek, Kaira, Ēģipte
Tālrunis: +202 2 738 4188
Fakss: +202 2 738 4189
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr   icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā