Latvija un Ķīna paraksta Saprašanās memorandu par sadarbības stiprināšanu cīņā pret jaunā veida organizētajiem starptautiskajiem telekomunikāciju un tīklu noziegumiem

11.11.2019. 06:22

No 4. līdz 8.novembrim Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis darba vizītē uzturējās Ķīnas Tautas Republikā, kur tikās ar Sabiedriskās drošības ministra vietnieku Du Hangveju (Du Hangwei), apmeklēja kinologu mācību centru Pekinā, Pekinas policijas muzeju un īpašo uzdevumu vienības mācību centru Tjandziņā, kā arī iepazinās ar Pekinas Ceļu policijas koordinācijas centra darbību. Vizītes laikā Ints Ķuzis un Du Hangvejs parakstīja Saprašanās memorandu starp Ķīnas Tautas Republikas Sabiedriskās drošības ministriju un Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts policiju par sadarbības stiprināšanu cīņā pret jaunā veida organizētajiem starptautiskajiem telekomunikāciju un tīklu noziegumiem. Tikšanās laikā I. Ķuzis un D. Hangvejs pārrunāja sadarbības attīstības nepieciešamību starp abu valstu policijām laikā, kad arvien izplatītāki kļūst starptautiskie kiberuzbrukumi un telekomunikāciju krāpniecība, kā arī citas organizētās noziedzības formas, tostarp terorisms. Abas puses bija vienisprātis, ka, neraugoties uz to, ka Latvijā un Ķīnā ir atšķirīgas tiesību sistēmas, policijai, vēršoties pret starptautisko noziedzību jebkādā tās izpausmes veidā, ir ciešāk jāsadarbojas un jādomā līdzīgi. Saprašanās memorands starp abām valstīm ir pirmais solis šīs sadarbības virzienā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ķīnā

Villa 02-02, Section A of Liangmaqiao Diplomatic Residence Compound,
No.22 Dongfang East Street, Chaoyang District,
Bejing, 100600, People’s Republic of China

Tālrunis: +86 10-853 230 09
Fakss: +86 10 853 219 25
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā