Mongolijā atzīmē Eiropas dienu

27.05.2019. 20:19

2019. gada 26. maijā Mongolijā, galvaspilsētas Ulanbatorā Sukhbaatar laukumā notika Eiropas diena, kurā Eiropas Savienības dalībvalstis, tai skaitā, Latvija, iepazīstināja ar informāciju par savu valsti un nacionāliem ēdieniem.

Eiropas diena Mongolijā tika veltīta Eiropas Savienības un Mongolijas divpusējo attiecību 30 gada dienai. Pasākumā piedalījās gan Mongolijas iedzīvotāji, gan tās viesi, lai iepazītos ar ES dalībvalstu tradicionāliem ēdieniem un kultūras tradīcijām. Tāpat Eiropas dienā bija pieejama informācija par Eiropas Savienības īstenotajiem projektiem Mongolijā.

Latvijas vēstniecības organizētajā stendā apmeklētāji, tai skaitā, Ulanbatoras mērs un citu iestāžu pārstāvji, iepazinās ar tūrisma un kultūras informāciju, aplūkoja foto izstādi un latviešu tautas tērpus, kā arī nogaršoja tradicionālos produktus. Mongolijā līdz ar Eiropas dienas veltītiem pasākumiem Latvijas vēstnieks Ķīnā un Mongolijā Māris Selga piedalījās ikgadējā akreditēto vēstnieku sanāksmē, tiekoties ar augstākajām Mongolijas amatpersonām, starptautiskām organizācijām un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

Šī bija pirmā reize, kad Mongolijā tika organizēta Eiropas dienai veltīts publisks pasākums ar 26 Eiropas Savienības dalībvalstu līdzdalību. Eiropas dienu ES delegācija Mongolijā organizēja sadarbībā ar ES dalībvalstīm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ķīnā

Villa 02-02, Section A of Liangmaqiao Diplomatic Residence Compound,
No.22 Dongfang East Street, Chaoyang District,
Bejing, 100600, People’s Republic of China

Tālrunis: +86 10-853 230 09
Fakss: +86 10 853 219 25
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā