Ķīnā izdod latviešu grāmatu bērniem “Ucipuci meklē mājas”

21.05.2019. 12:41

2019. gada 18. maijā Pekinā sadarbībā ar Ķīnas izdevniecību “Everafter Books” tika prezentēta latviešu autores Zanes Zustas grāmata “Ucipuci meklē mājas”, kas ķīniešu valodā izdota aprīlī.  Tā ir pirmā latviešu bērnu oriģinālliteratūra, kas ir izdota un tulkota Ķīnā, tāpēc nozīmīgs solis Latvijas bērnu literatūras ienākšanai Ķīnā.

 Grāmatas prezentācijā ievadvārdus teica Ķīnas izdevniecības “Everafter Books” un Latvijas vēstniecības Ķīnā pārstāvji, atzīmējos, cik šī ir lieliska iespēja veicināt kultūras apmaiņu starp Latviju un Ķīnu. Autore Z.Zusta iepazīstināja mazos lasītājus ar drošības principiem un kā rīkoties gadījumos, ja viņi apmaldās, izspēlējot Ucipuci grāmatas stāstu arī teātra veidā.

Z.Zusta ar grāmatu “Ucipuci meklē mājas” pārstāv Latviju arī 4. ES-Ķīnas Starptautiskajā literārajā festivālā, kas notiek Pekinā, Ķīnā no 17. maija līdz 5. jūnijam. Festivāls šogad veltīts bērnu literatūrai, kā arī tajā piedalās autori no visām ES dalībvalstīm un Ķīnas, lai iepazīstinātu interesentus ar Eiropas un Ķīnas literatūru kopumā 90 dažādos pasākumos. Festivāla ietvaros autore apmeklēja arī Latvijas vēstniecību Pekinā un tikās ar ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Ķīnā Māri Selgu. 

 

Papildu informācija par autori un grāmatu:

Zane Zusta (1982) ir žurnāliste un rakstniece. Ucipuci Latvijā tika izdota 2015. gadā un nepilna mēneša laikā tika pārdota pirmā tirāža. 2018. gada decembrī, 3000 tirāžā, grāmata “Debesu ganyklos” paspārnē izdota arī Lietuvā. Līdz šim grāmata Latvijā piedzīvojusi vēl divas atkārtotas tirāžas, tādējādi tā izdota bērnu literatūrai ievērojamā apjomā – 3000 tirāžā. Grāmata tikusi nominēta skaistāko grāmatu konkursā “Zelta Ābele 2015”. 2017. gadā grāmatas sērijai pievienojās otrā grāmata – “Ucipuci domā ārpus kastes”, kas tika nominēta gan Latvijas literatūras gada balvai, gan prestižajai Jāņa Baltvilka balvai. Abas grāmatas izdevējs ir “Ucipuci izdevniecība”. Ķīnā grāmata “Ucipuci meklē mājas” ir izdota 8000 grāmatu tirāžā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ķīnā

Villa 02-02, Section A of Liangmaqiao Diplomatic Residence Compound,
No.22 Dongfang East Street, Chaoyang District,
Bejing, 100600, People’s Republic of China

Tālrunis: +86 10-853 230 09
Fakss: +86 10 853 219 25
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā