Latvijas Nacionālā teātra „Antigone” un „Kaija” uz Šanhajas skatuves

15.05.2019. 10:27

No šā gada 26. aprīļa līdz 12. maijam Šanhajā, Ķīnā notika starptautisks teātra festivāls „Modern Drama Valley”, kas ir viens no vadošajiem teātra festivāliem Ķīnā. Latviju šajā festivālā pārstāvēja Latvijas Nacionālais teātris ar divām režisora Elmāra Seņkova izrādēm – „Antigone” un „Kaija”.

Pieprasījums apmeklēt abas izrādes bija tik liels, ka biļetes 700 un 300 skatītāju zālēs tika izpirktas jau aprīlī, norādot uz Ķīnas interesi par Latvijas teātri. Latvijas Nacionālais teātris ir pirmais Latvijas profesionālais teātris, kurš viesojās Ķīnā, paverot jaunu komunikācijas veidu un sadarbības iespējas starp abām valstīm, raisot interesi Ķīnas iedzīvotājos par Latviju, tās dažādo kultūru, kā arī ļaujot iepazīt Latvijas profesionālo aktiermākslu.

“Modern Drama Valley” festivāls ir 2009. gadā izveidota Ķīnas valdības, Šanhajas mediju grupas un Šanhajas teātra akadēmijas atbalstīta mākslas un teātra platforma. Šā gada festivālā tika izrādīti 19 teātra uzvedumi no 11 dažādām valstīm un reģioniem. Latvijas Nacionālā teātra pirmo izrādi šajā festivālā apmeklēja arī Latvijas vēstnieks Ķīnā Māris Selga.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ķīnā

Villa 02-02, Section A of Liangmaqiao Diplomatic Residence Compound,
No.22 Dongfang East Street, Chaoyang District,
Bejing, 100600, People’s Republic of China

Tālrunis: +86 10-853 230 09
Fakss: +86 10 853 219 25
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā