Latvijas jūgendstila izstāžu atklāšana Luksemburgā

03.10.2018. 10:47
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 2. oktobrī Luksemburgā Latvijas pastāvīgā pārstāve Eiropas Savienībā Sanita Pavļuta-Deslandes, kopā ar Eiropas Savienības Tiesas latviešu tiesnešiem un Rīgas Jūgendstila centra pārstāvjiem Eiropas Savienības Tiesas ēkā par godu Latvijas simtgadei atklāja izstādi “Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla”. Izstādē atspoguļoti vairāki nami Rīgā, kas ļauj atpazīt Rīgas jūgendstilam raksturīgo stilistiku. Izstādes atklāšanā piedalījās arī Eiropas Savienības Tiesas priekšsēdētājs Koens Lenaerts (Koen Lenaerts).

Vēl viena jūgendstila izstāde - “Art Nouveau arhitektūra Rīgā un Latvijā” - apskatāma Eiropas Revīzijas palātā. Tā atspoguļo jūgendstila arhitektūru Rīgā, Liepājā un Ventspilī. Abas izstādes līdz 2018.gada 30.novembrim iepazīstinās Eiropas Savienības Tiesas un Revīzijas palātas apmeklētājus un darbiniekus ar Latvijas kultūras mantojumu.

Izstāžu izvietošanu nodrošina Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība Eiropas Savienībā sadarbībā ar Latvijas tiesnešiem Eiropas Savienības Tiesā un Latvijas pārstāvja Eiropas Revīzijas palātā biroju Luksemburgā.

Izstādes ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība ES
Adrese: Avenue des Arts 23, 1000 Brussels, Belgium
Tālrunis +32 (0) 2 2383 100
Fakss +32 (0) 2 2383 250
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.am.gov.lv/brussels

icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā