Vēstniece Sanita Pavļuta-Deslandes un komisārs Tibors Navaračičs pasniedz ES balvu literatūrā rakstniekam Osvaldim Zebrim

24.05.2017. 10:52

23.maijā Latvijas pastāvīgā pārstāve ES Sanita Pavļuta-Deslandes un par izglītību, kultūru, jaunatni un sportu atbildīgais Eiropas Savienības komisārs Tibors Navračičs svinīgā ceremonijā Briselē kopīgi pasniedza ES balvu literatūrā latviešu rakstniekam Osvaldam Zebrim  par romānu "Gaiļu kalna ēnā". Romāns ir iznācis vēsturisko romānu sērijā "Mēs, Latvija, XX gadsimts", un tas sakņojas pirmajos lielajos satricinājumos Latvijas 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma vēsturē.

ES balva literatūrā pastāv kopš 2009. gada, un apbalvojuma mērķis ir izteikt atzinību izciliem jauniem un nesen sevi pieteikušiem Eiropas literatūras talantiem, izceļot laikmetīgās Eiropas literatūras bagātības, vienlaikus vēršot uzmanību uz kontinenta unikālo kultūras un valodas mantojumu.

Kopā ar O. Zebri balvu šogad saņēma vēl vienpadsmit valstu autori: Aleksandrs Bečanovičs (Aleksandar Bečanović, Melnkalne), Bjanka Belova (Bianca Bellová (Čehija), Darko Tuševljakovičs (Darko Tuševljaković, Serbija), Haldura K. Toredsena (Halldóra K. Thoroddsen, Islande), Ina Vulčanova (Ina Vultchanova, Bulgārija), Kalja Papadaki (Kallia Papadaki, Grieķija), Rudi Erebara (Rudi Erbara, Albānija), Sine Ergina (Sine Ergün, Turcija), Sandžī Sahota (Sunjeev Sahota, Apvienotā Karaliste), Valids Nabhans (Walid Nabhan, Malta), Žamals Oariči (Jamal Ouariachi, Nīderlande).

Sadarbībā ar Eiropas Komisiju ES Programmas “Radošā Eiropa” ietvaros balvu organizē Eiropas un Starptautisko grāmattirgotāju federācija un Eiropas Rakstnieku padome. Lai noteiktu balvas laureātus, katrā no minētajām valstīm tika izveidotas nacionālās žūrijas, kuras atlasīja nominantu “īso sarakstu”, no kura tika izvēlēts laureāts. Balvas žūriju veidoja konsorcijā iekļauto organizāciju pārstāvji Latvijā, un šogad žūrijā darbojās Bārbala Simsone, Ieva Kolmane, Inga Žolude, Renāte Punka un Arno Jundze.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība ES
Adrese: Avenue des Arts 23, 1000 Brussels, Belgium
Tālrunis +32 (0) 2 2383 100
Fakss +32 (0) 2 2383 250
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.am.gov.lv/brussels

icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā