Latviešu biedrības no Beniluksa valstīm tiekas reģionālā seminārā vēstniecībā Hāgā

28.11.2016. 17:03

26. novembrī Latvijas vēstniecība Hāgā organizēja diasporas organizāciju Nīderlandē, Beļģijā un Luksemburgā reģionālo semināru, kurā Ārlietu ministrijas Speciālo uzdevumu vēstnieks Atis Sjanīts informēja par Ārlietu ministrijas diasporas politikas aktualitātēm un sadarbības iespējām. A. Sjanīts uzsvēra, ka šīgada Ārlietu ministrijas konkursā diasporas atbalstam piešķirts ievērojams atbalsts Beniluksa valstu diasporas organizāciju projektu realizācijai, tostarp Latvijas Republikas Proklamēšanas 98. gadadienas atzīmēšanai, Latviešu Mākslas un kultūras centra Nīderlandē projektam “Stārķu un mazo dzērvju salidošanās”, Asociācijas “Luksemburga - Latvija” un Latviešu biedrības Beļģijā projekti Latvijas spēlfilmas “Es esmu šeit” izrādīšanai Luksemburgā un Beļģijā. Šādu projektu īstenošana apliecina Latvijas diasporas ieinteresētību nodrošināt atgriezeniskās saiknes ar Latviju stiprināšanu.

Vēstniece Ilze Rūse aicināja diasporas organizācijas Beniluksa valstīs vēl vairāk stiprināt savstarpējo sadarbību, organizējot kopīgus pasākumus un projektus. Sarunas ietvaros īpaša uzmanība tika pievērsta 2018. gadā gaidāmajai Latvijas simtgadei.

Vienlaikus tikšanās ietvaros Eiropas Latviešu Apvienības (ELA) prezidija locekle, Asociācijas “Luksemburga-Latvija” priekšsēdētāja Elīna Pinto klātesošos informēja par ELA darbību, tās mērķiem un turpmākajiem plāniem 2017. gadam. E.Pinto aicināja aktīvi piedalīties ELA plānotajos pasākumos, lai nodrošinātu Latvijas diasporas organizāciju kopīga viedokļa prezentēšanu iestādēm Latvijā, un nodrošinātu regulāru dialogu par diasporai nozīmīgiem jautājumiem.

Vēstniecībā Nīderlandē organizētajā tikšanās piedalījās 17 pārstāvji no Asociācijas “Luksemburga - Latvija”, Latviešu biedrības Beļģijā, Latviešu Mākslas un kultūras centra Nīderlandē, latviešu skolas “Diegabiksis” Nīderlandē, ekonomisko sadarbību veicinošās organizācijas Amsterdamā “Latvijas māja” – Letlandhuis.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība ES
Adrese: Avenue des Arts 23, 1000 Brussels, Belgium
Tālrunis +32 (0) 2 2383 100
Fakss +32 (0) 2 2383 250
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.am.gov.lv/brussels

icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā