Latvijas pastāvīgā pārstāve ES rīko ES vēstnieku tikšanos ar Ukrainas tieslietu ministru par Ukrainas reformām

27.09.2016. 15:59

27. septembrī Briselē Latvijas pastāvīgā pārstāve ES Sanita Pavļuta-Deslandes un Slovākijas prezidentūra ES Padomē uz Ukrainas tieslietu ministru Pavlo Petrenko bija aicinājuši visu ES dalībvalstu pastāvīgos pārstāvjus, lai pārrunātu aktualitātes Ukrainas reformu procesā, īpaši pievēršoties likuma varas jomai un tiesu varas reformai. Ukrainas ministrs uzsvēra, ka tieslietu reformas ietvaros pieņemto lēmumu ieviešana ir būtiskākais uzdevums turpmākajiem diviem gadiem, un tuvākajā laikā svarīgi izveidot strādātspējīgu tiesu sistēmu un iecelt jaunus, neatkarīgus tiesnešus visos līmeņos.

Ņemot vērā, ka būtiska loma reformu procesā ir korupcijas apkarošanā, vēstniekiem bija iespēja uzklausīt arī Ukrainas Nacionālās korupcijas novēršanas aģentūras pārstāvi Ruslanu Rjabošapku un Ukrainas Nacionālā pretkorupcijas biroja starptautisko tiesību nodaļas vadītājs Oleksandru Tomejevu par līdz šim paveikto un galvenajiem izaicinājumiem, gan tālāk veicamajiem darbiem cīņā ar korupciju. Abi pārstāvji norādīja, ka likumdošanas darbs ir paveikts, un šobrīd jāvelta uzmanība ieviešanai, un pateicās ES par sniegto finansiālo atbalstu un ekspertīzi, kas sekmē reformu ieviešanu, tomēr laika nav daudz.

Reformas likuma varas, tiesu varas un pretkorupcijas jomās ir viena no prioritātēm ES-Ukrainas attiecībās, tostarp viens no elementiem Ukrainas virzībā uz bezvīzu režīmu. ES atbalsta un seko līdzi notiekošajām strukturālajām reformām tieslietu jomā, decentralizācijas procesā, pretkorupcijas iestāžu izveidei un darbam, civildienesta likuma izstrādē u.c. jautājumiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība ES
Adrese: Avenue des Arts 23, 1000 Brussels, Belgium
Tālrunis +32 (0) 2 2383 100
Fakss +32 (0) 2 2383 250
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.am.gov.lv/brussels

icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā