Briselē atklāta Egona Spura fotoizstāde

17.03.2016. 14:12

16. martā Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā Briselē tika atklāta fotogrāfa Egona Spura (1931–1990) izstāde “Rīga. Proletāriešu rajoni. 19. gs. beigu un 20. gs. sākums”. Izstādes atklāšanā piedalījās Ministru prezidents Māris Kučinskis un fotogrāfe Inta Ruka.

Latvijas pastāvīgā pārstāve ES Sanita Pavļuta-Deslandes, uzrunājot klātesošos, pauda gandarījumu par iespēju turpināt aizsāktās tradīcijas, organizējot gan Beļģijas latviešu kopienas tikšanos ar nesen amatā stājušos Ministru prezidentu, gan latviešu mākslinieku darbu izstādi.

Briseles latviešu diasporu uzrunāja arī Ministru prezidents Māris Kučinskis, izsakot atzinību par būtisko ieguldījumu Latvijas atpazīstamības veicināšanā un interešu aizstāvībā ikdienas gaitās, kā arī aktīvi kopjot latviešu kultūras tradīcijas.

Pārstāvniecības telpās atklātajā E. Spura izstādē ir redzama daļa no viņa melnbalto fotogrāfiju sērijas “Rīga. Proletāriešu rajoni. 19. gs. beigu un 20. gs. sākums”. Izstādi veido 7500 negatīvi un vairāki simti drukātas fotogrāfijas, un kā izcils fotomākslas sasniegums tā ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā. E. Spuris ir viens no ievērojamākajiem Latvijas fotomākslas meistariem, kurš būtiski ietekmējis Latvijas un Baltijas fotomākslas attīstību 20. gadsimta 2. pusē. Liela daļa viņa darbu veltīti dzimtajai Rīgai un tās strādnieku rajoniem, īres namu mūriem, iekšpagalmiem, veidojot sajūtām un noskaņām piepildītus kadrus. 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība ES
Adrese: Avenue des Arts 23, 1000 Brussels, Belgium
Tālrunis +32 (0) 2 2383 100
Fakss +32 (0) 2 2383 250
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.am.gov.lv/brussels

icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā