Latvijas pārstāvniecībā Briselē notiek Alekseja Širova šaha meistarklase

28.05.2015. 17:01

28. maijā Latvijas pārstāvniecībā Eiropas Savienībā (ES) notikusi Alekseja Širova, pasaules līmeņa šaha lielmeistara no Latvijas meistarklase. Šis ir tradicionāls prezidentūras pasākums, kuru organizē Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība ES kopā ar Eiropas institūciju šaha klubu Europchess.

Katru gadu Eiropas institūciju šaha klubs aicina slavenu prezidējošās valsts ES Padomē lielmeistaru uz šaha partiju, kas notiek ar 25 pretiniekiem vienlaikus. Europchess pauda gandarījumu, ka Aleksejs Širovs deva piekrišanu šaha spēlei ar kluba biedriem, kā arī dalījas savā pieredzē un zināšanās.

„Starp šaha spēli un prezidentūru Eiropas Savienības Padomē ir daudz līdzību. Tās abas ir diženas spēles, kas prasa stratēģisku pieeju, cieņu pret partneri, loģiku un nevainojamu situācijas pārzināšanu. Turklāt abos gadījumos vissvarīgākais ir zināt un ievērot spēles noteikumus,” atklājot pasākumu norādīja Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības ES preses sekretārs Jānis Bērziņš.

Spēlē ar A. Širovu piedalījās dažāda vecuma un līmeņa šahisti. Latvijas Pastāvīgo pārstāvniecību ES pārstāvēja Kaspars Linters un Andrejs Rozentāls, kurš ir jaunākais spēlētājs šajā pasākumā (9 g.) un šaha spēli apguvis Eiropas skolas šaha klubiņā. Meistarklasi klātienē varēja vērot arī citi interesenti un šaha entuziasti.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība ES
Adrese: Avenue des Arts 23, 1000 Brussels, Belgium
Tālrunis +32 (0) 2 2383 100
Fakss +32 (0) 2 2383 250
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.am.gov.lv/brussels

icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā