Filmu „Izlaiduma gads” izrāda festivālā Beļģijas pilsētā Monsā

26.02.2015. 17:19

25. un 26. februārī Monsas Starptautiskajā Mīlestības filmu festivālā (Festival International du Film d'Amour de Mons) Beļģijā tika rādīta latviešu filma „Izlaiduma gads”. Pirms filmas režisors Andris Gauja un aktrise Elza Feldmane īsi iepazīstināja ar filmas idejas rašanos. Ar lielu interesi tika uzdoti jautājumi par filmas tapšanas gaitu, režisora un aktrises profesionālo pieredzi, kā arī par Latviju. Festivāla pārstāvji novērtēja to, ka filmā līdztekus profesionāliem aktieriem filmējās arī amatieri, kas piešķir filmai autentiskuma sajūtu. Publikai īpaši patika filmas galvenās varones – skolotājas Zanes tēls, ko filmā atveido aktrise Inga Alsiņa-Lasmane.

Režisora Andra Gaujas debijas spēlfilma "Izlaiduma gads" jau ieguvusi starptautisku atzinību festivālos Monreālā, Čikāgā un Bergenā. Pagājušajā gadā tā tika atzīta par vienu no veiksmīgākajām latviešu filmām. Šī gada februārī un martā filmas komanda ir devusies Eiropas tūrē, rādot filmu piecās dažādās Eiropas valstīs.

Pēc filmas Latvijas vēstniecība Beļģijā visus sanākušos aicināja uz pieņemšanu.

Filmas demonstrācija ir viens no Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas pasākumiem Beļģijā. Programmu veido un īsteno Latvijas vēstniecība Beļģijā sadarbībā ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu.

Starptautiskais Monsas Mīlestības filmu festivāls norisinās kopš 1984. gada un ir lielākais filmu festivāls Valonijas reģionā. Monsa šogad ir arī Eiropas kultūras galvaspilsēta.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība ES
Adrese: Avenue des Arts 23, 1000 Brussels, Belgium
Tālrunis +32 (0) 2 2383 100
Fakss +32 (0) 2 2383 250
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.am.gov.lv/brussels

icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā