Jaunais Rīgas teātris un „Soņa” Briselē

14.02.2015. 20:22

13. februārī veiksmīgi noritēja Jaunā Rīgas teātra (JRT) viesizrāde Briselē, mākslas centrā BOZAR. JRT uz Briseli bija atvedis izrādi “Soņa” Alvja Hermaņa režijā. Stāstu par vientuļo un dīvaino sievieti Beļģijas publikai atklāja JRT izcilākie aktieri – Gundars Āboliņš un Jevgēnijs Isajevs. Otra viesizrāde norisināsies jau šovakar, 14. februārī.

Stundu pirms izrādes mākslas un kultūras zinātniece un pētniece Žūlija Rodeinsa (Julie Rodeyns) sniedza īsu ievadlekciju. Izrāde balstīta Tatjanas Tolstajas īsajā stāstā „Soņa”. Rakstniece darbā ietver savus precīzos novērojumus par cilvēku dabu un sabiedrību.

Uz izrādi bija ieradušies ap 500 skatītāju, tai skaitā Beļģijas diplomātiskā korpusa pārstāvji, Latvijas vēstniece Beļģijā Lelde Līce-Līcīte un Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš. Pēc izrādes publika uzkavējās, lai satiktos ar aktieriem un teātra pārstāvjiem.

Izrādes „Soņa” režisors Alvis Hermanis un JRT pirmo reizi Briselē viesojās jau 2004. gadā ar izrādi „Revidents”. Pagājušajā gadā tika rādīta Leoša Janāčeka opera "Jenūfa", kuras jauniestudējuma režisora godu Beļģijas Karaliskās opera uzticēja A. Hermanim.

JRT viesizrādes ir iekļautas Latvijas prezidentūras ES Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmā. Viesizrādes rīko Jaunais Rīgas teātris sadarbībā ar mākslas centru BOZAR, Latvijas vēstniecību Beļģijā un Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu.

 

Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Beļģijā
23, avenue des Arts, 1000 Brussels
Telefons: +32 2 2383 236
Fakss: +32 2 2383 254
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība ES
Adrese: Avenue des Arts 23, 1000 Brussels, Belgium
Tālrunis +32 (0) 2 2383 100
Fakss +32 (0) 2 2383 250
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.am.gov.lv/brussels

icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā