Kosovā atklāj Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē

24.01.2015. 11:17

22. janvārī Kosovas galvaspilsētā Prištinā tika atklāta Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē. Kosovā akreditētos diplomātus ar Latvijas prioritātēm iepazīstināja vēstnieks Alberts Sarkanis. Izklāstīdams ieceres un plānus prezidentūras trīs galvenajās jomās – investīciju, izaugsmes un drošības veicināšanā, digitālās stratēģijas veicināšanā un Eiropas ārējās darbības konsekventu īstenošanā, vēstnieks norādīja, ka lielākais uzsvars Latvijas prioritātēs ir likts uz izaugsmes un sociālās vienlīdzības veicināšu ES. Prezidentūras plašajā programmā īpaša uzmanība tiks pievērsta ES paplašināšanai un tās austrumu un dienvidu kaimiņiem. A. Sarkanis apliecināja, ka Latvijas prezidentūras laikā tiks būtiski veicināts ES Stabilizācijas un asociācijas nolīguma noslēgšanas process ar Kosovu.

Par godu Latvijas prezidentūrai ES Padomē 22. janvārī Sv. Mātes Terēzes katedrālē Prištinā notika „Rīgas saksofonu kvarteta” koncerts. To apmeklēja Kosovas valsts amatpersonas, kultūras un sabiedriskie darbinieki, Prištinā akreditētais diplomātiskais korpuss un Kosovā strādājošie latvieši. 

23. janvārī Kosovas eirointegrācijas perspektīvas un pašreizējā gaita tika pārrunāta vēstnieka tikšanās laikā ar Kosovas parlamenta spīkeri Kadri Veseli (Kadri Veseli), Ārlietu komitejas priekšsēdētāju Enveru Hodžaju (Enver Hoxhaj), ES integrācijas lietu ministru Bekimu Collaku (Bekim Collak) un ārlietu viceministru Petritu Selimi (Petrit Selimi). Kosovas izglītības reformu problemātika saistībā ar Boloņas procesu tika apspriesta ar Izglītības ministrijas pārstāvjiem.

 

Preses kontaktiem:
Preses un informācijas nodaļa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtr    icon-facebook    icon-draugiem    icon-flickr    ytb

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība ES
Adrese: Avenue des Arts 23, 1000 Brussels, Belgium
Tālrunis +32 (0) 2 2383 100
Fakss +32 (0) 2 2383 250
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.am.gov.lv/brussels

icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā