Briselē apskatāma Egila Rozenberga tekstilmākslas izstāde ZĪMES.LATVIJA

16.01.2015. 17:13

Sākot no šīs nedēļas Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā apskatāma ievērojamā latviešu tekstilmākslinieka Egila Rozenberga izstāde ZĪMES.LATVIJA.

„Mākslinieka Egila Rozenberga vārds saistās ar vērienīgiem gobelēniem un telpiskajiem objektiem, kam iedvesma rasta dabā un Latvijas nacionālajā kultūras mantojumā, īpaši akcentējot izteiksmīgu līniju ritmu, krāsu un faktūru,” stāsta izstādes kuratore, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta vadītāja Inese Baranovska.

E. Rozenbergs pieder pie spilgtas tekstilmākslinieku paaudzes, kas sevi pieteica 70. gados. Mākslinieks saņēmis daudzus apbalvojumus, arī Triju Zvaigžņu ordeni, un viņa darbi atrodas nozīmīgos pasaules muzejos, kā arī sabiedriskajās telpās.

Izstādē apskatāmi 15 labākie darbi no E. Rozenberga pēdējo gadu radošā veikuma, kā arī divi senāki darbi - Grāmatzīmes latvju rakstiem (1982) un Zīmes smiltīs  (1997), kurus uz izstādes laiku Pastāvīgai pārstāvniecībai aizlienējusi Latvijas Mākslinieku savienība.

Izstāde Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības ES viesiem un sadarbības partneriem būs apskatāma visu Latvijas prezidentūras ES Padomē laiku.

Kontaktiem:
Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība ES

Tālrunis +32 (0) 2 2383 100
Fakss +32 (0) 2 2383 250
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība ES
Adrese: Avenue des Arts 23, 1000 Brussels, Belgium
Tālrunis +32 (0) 2 2383 100
Fakss +32 (0) 2 2383 250
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: www.am.gov.lv/brussels

icon-flickr   twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā