Briselē atklāj izstādi par Grieķiju Latvijas vēstnieka fotoobjektīvā

19.02.2014. 01:08

18. februārī Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā tika atklāta fotoizstāde "Ivars Pundurs - fotogrāfijas no Grieķijas. Grieķija Latvijas vēstnieka fotoobjektīvā 2011. - 2014."

"Šajā projektā es saskatu trīs dimensijas. Pirmā - Grieķija kā filozofijas un kultūras šūpulis. Otrā - Grieķija kā Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts. Un visbeidzot trešā dimensija ir diplomātija, jo darbu autors ir Latvijas vēstnieks Grieķijā," atklājot izstādi uzvēra Latvijas pastāvīgā pārstāve Eiropas Savienībā vēstniece Ilze Juhansone. "Šis ir stāsts par to, cik dažādi mēs varam paskatīties uz pasauli un lietām."

"Fotogrāfija, tāpat kā rakstniecība, ir saruna ar sevi. Šīs fotogrāfijas nav valsts portrets, tās ir manas pārdomas par redzēto un piedzīvoto," atklāšanas pasākumā uzsvēra fotogrāfiju autors, Latvijas vēstnieks Grieķijā Ivars Pundurs. "Grieķija ir brīnišķīga zeme ar viesmīlīgiem cilvēkiem un izteiktu raksturu, kādu neatrast citur. Šeit ir ideāla vieta, kur fotografēt."

Vēstnieks I. Pundurs novēlēja klātesošajiem grieķu kolēģiem panākumus, vadot prezidentūru Eiropas Savienībā.

Izstādes fotogrāfijas tapušas laika posmā no 2011. gada beigām līdz 2014. gada sākumam dažādās Grieķijas vietās. Izstādi Briselē varēs skatīt līdz šī gada septembrim. To iespējams apmeklēt, iepriekš piesakot vizīti Latvijas pārstāvniecībā.