Briselē atklās latviešu cimdu izstādi un pasākumu „Mazās bildes”

13.12.2013. 16:44

13. decembrī Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā notiks divi kultūras pasākumi – izstādes „Latviešu cimdi” atklāšana, kā ari koncertizrāde un izstāde „Mazas Bildes Briselē".

„Tikai latviešiem cimdi tik dziļi iesakņojušies ieražās, tradīcijās, mitoloģijā, ka kļuvuši par būtisku identitātes apliecinājumu," rakstīja dzejnieks Imants Ziedonis. Ar šo mūsu identitātes daļu nu tiek iepazīstināta arī  publika Eiropas galvaspilsētā Briselē. Izstāde „Latviešu cimdi” ir tapusi sadarbībā ar uzņēmumu „Tīnes”, kas jau 20 gadus izceļ no vecmāmiņu pūralādēm un muzeju krātuvēm senos adītos cimdus un darina šo cimdu kopijas. Izstādē tiek piedāvātas 44 ierāmētas 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta sākuma etnogrāfisko cimdu kopijas no visiem Latvijas reģioniem - Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Latgales.

Izstāde Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības telpās būs skatāma līdz februāra vidum.

„Mazās Bildes Briselē” būs pirmais mūzikas un mākslas festivāla „BILDES” pasākums ārpus Latvijas. Tajā piedalīsies un priekšnesumus sniegs Briseles latviešu teātris, mūziķi, dziedātāji, gleznotājas un fotomākslinieki. Pasākumu kuplinās arī  Latvijas "BILŽU" radītāja Tija Auziņa un viens no BILŽU cilvēkiem - aktieris, režisors, dziesmu autors un izpildītājs, dziesmu albumu "Pārdodu vēju un zirgu vēl klāt" un "Viena mirkļa dēļ" autors un dzejoļu krājuma "Tu esi skaista visos niekos, sīkumos" autors Varis Vētra. Izstādē aplūkojami sešu autoru 29 darbi, bet koncertā pulcēsies 14 skatuves mākslinieki.