Sarunas par ES Kopējās lauksaimniecības politikas reformu tuvojas noslēgumam (Zemkopības ministrija)

20.06.2013. 16:32

24. un 25. jūnijā zemkopības ministre Laimdota Straujuma Luksemburgā piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē, kurā paredzēts panākt visu ministru politisku vienošanos par ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformu un tās tālāko darbību nākamajā plānošanas periodā no 2014. līdz 2020. gadam.

Ja vienošanās par ES KLP formas gala variantu tiks panākta, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padome turpinās sarunas ar Eiropas Parlamentu (EP) un Eiropas Komisiju, lai noslēgtu visas diskusijas un līdz 2014. gada sākuma varētu sākt realizēt reformēto KLP. Paredzēts, ka 24. jūnija ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē piedalīsies arī EP Lauksaimniecības un lauku attīstības komisijas priekšsēdētājs Paolo de Kastro (Paolo de Castro).

Jau ziņots, ka Latvijas galvenās prioritātes KLP reformā ir atbalsts ražojošajiem lauksaimniekiem, tiešos maksājumus mērķtiecīgi novizot lauksaimnieciskās ražošanas attīstībai, nevis t.s. „dīvāna zemnieku” veiktajai tikai lauksaimniecībā izmantojamo zemju appļaušanai. Tāpat Latvijai ir svarīgi pēc iespējas ātrāk dot iespēju ES dalībvalstīm ieviest jauno mazāk labvēlīgo apvidu sistēmu, atcelt cukura un piena ražošanas kvotas u.c. jautājumi.

___________________________     

Informāciju sagatavoja:

Dagnija Muceniece

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

tālrunis: 67027070; mob.: 26534104

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.