Laimdota Straujuma: līdz jūnija beigām jāpanāk vienošanās par ES Kopējās lauksaimniecības politikas nākotni (Zemkopības ministrija)

28.05.2013. 18:36

Otrdien, 28. maijā, zemkopības ministre Laimdota Straujuma ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes neformālajā sanāksmē Dublinā uzsvēra, ka 24.-26. jūnijā lauksaimniecības ministriem ir jāvienojas ar Eiropas Parlamentu (EP) par ES Kopējās lauksaimniecības reformas (KLP) nosacījumiem, lai dalībvalstis to varētu savlaikus ieviest jau ar 2014. gadu. „Lauksaimnieki no mums un Eiropas Parlamenta sagaida paredzamu lauksaimniecības attīstības politiku, Latvijai un citām dalībvalstīm ir jābūt iespējai sagatavoties jaunās Kopējās lauksaimniecības politikas ieviešanai, tāpēc jūnija lēmums būs ļoti nozīmīgs,” uzsver zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē zemkopības ministre Laimdota Straujuma, ievērojot iepriekš ar Latvijas lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām saskaņoto un Saeimā apstiprināto Latvijas nostāju, atsevišķos jautājumos pauda pretimnākšanu EP priekšlikumiem par KLP reformu. Zemkopības ministre joprojām iebilda pret cukura ražošanas kvotu sistēmas pagarināšanu pēc 2015. gada, kad - saskaņā ar līdzšinējiem lēmumiem - bija paredzēts kvotu sistēmu pārtraukt. 

Šī ir pirmā KLP reforma ES pastāvēšanas vēsturē, kad EP ir līdzlemšanas tiesības, kas Latvijai vairākos gadījumos ir bijis lietderīgi un izdevīgi, piemēram, lai panāktu līdzvērtīgākus tiešos maksājumus lauksaimniekiem.

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma no 26. līdz 28. maijam piedalās ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes neformālajā sanāksmē Dublinā, ko organizē Īrijas ES prezidentūra.

Neformālo sarunu mērķis ir pārrunāt iespējamos risinājumus trialoga sarunām starp ES Ministru padomi, EP un EK atlikušajos neatrisinātos jautājumus – atsevišķus tiešo maksājumu piešķiršanas nosacījumus, ar tirgus kopējo organizāciju saistītus jautājumus, t.sk. cukura ražošanas kvotu sistēmas atcelšanu, eksporta kompensāciju saglabāšanu, jauno mazāk labvēlīgo apvidu principa ieviešanu u.c., lai tādējādi līdz Īrijas prezidentūras beigām šā gada vidū varētu pabeigt KLP reformu.

___________________________     

Informāciju sagatavoja:

Dagnija Muceniece

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

tālrunis: 67027070; mob.: 26534104

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.